Świątynia Satanistyczna angażuje się w zabijanie nienarodzonych dzieci. Otworzy bezpłatną klinikę aborcyjną

Grupa, która domagała się już dostępu do aborcji jako „praktyki religijnej”, chce rozszerzyć swoją działalność i oferować tabletki aborcyjne.

„TST [The Satanic Temple] z dumą rozszerza możliwości reprodukcyjne dla naszych członków. To dopiero początek” – powiedziała Erin Helian, reprezentująca Świątynię Satanistyczną. „Pozostaniemy niezłomni, kontynuując walkę o utrzymanie sprawiedliwości reprodukcyjnej w Stanach Zjednoczonych” – zadeklarowała.

Zgodnie ze stroną internetową organizacji otwarta w nowym w Nowym Meksyku klinika aborcyjna ma się nazywać „Satanistyczna klinika aborcyjna mamy Samuela Alito”.

S. Alito to sędzia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, który napisał opinię większości w sprawie Dobbs v. Jackson Women’s Health Organization. To rozstrzygnięcie obaliło obowiązujący proaborcyjny precedens ze sprawy Roe przeciwko Wade.

Świątynia Satanistyczna napisała na swojej stronie internetowej: „W 1950 roku matka Samuela Alito nie miała wyboru. Nazwa kliniki ma przypominać ludziom, jak ważne jest posiadanie prawa do kontroli nad swoim ciałem i o potencjalnych konsekwencjach utraty tego prawa”.

Ethel Maharg z organizacji Right to Life w Nowym Meksyku nazwała ogłoszenie TST skandalicznym. „Próbują uczynić z tego prawo religijne, aby mogli korzystać, jak sądzę, z prawa pierwszej poprawki do praktykowania, ale to co innego, wolność słowa i wyznania” – powiedział Maharg.

W stanie Nowy Meksyk aborcja jest legalna aż do momentu urodzin. Wyjątkiem są jedynie miasta Clovis i Hobbs, które po obaleniu sprawy Roe przeciwko Wade przyjęły przepisy zakazujące aborcji. Świątynia Satanistyczna chce, by aborcja była dostępna jak najłatwiej – także w stanach, gdzie obowiązują przepisy chroniące życie nienarodzonych dzieci.

Świadczy o tym fragment ze strony kliniki zawierający odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Wyjaśnione są tam m.in. regulacje prawne obowiązujące w Nowym Meksyku. „Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, jeśli jesteś w stanie Nowy Meksyk podczas wideokonsultacji i wykonywania rytuału aborcyjnego, przestrzegasz prawa” – czytamy na stronie. „Jednak jeśli podróżujesz do stanu, w którym aborcja jest nielegalna i potrzebujesz dalszej opieki, może istnieć pewne ryzyko” – piszą przedstawiciele kliniki.

„Niestety nie mamy wystarczających informacji, aby wiedzieć, jak będą egzekwowane prawa stanowe. Uważamy, że religijny charakter naszej opieki neutralizuje to ryzyko, ale sądy państwowe muszą to potwierdzić, a my pracujemy nad uzyskaniem tego potwierdzenia” – zaznaczają.

Korzystanie z usług kliniki ma być także bezpłatne, finansowane z datków od zwolenników.

Wcześniej Świątynia Satanistyczna, zarejestrowana jako związek wyznaniowy, domagała się dostępu do aborcji tam, gdzie jest ona zakazana, powołując się na prawo do wolności religijnej. Matthew Kezhaya, adwokat reprezentujący grupę proaborcyjną, porównywał wtedy „rytuał aborcji” do Mszy św.

Źródło: Catholic News Agency

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao