Dzieci pod ochroną sądu. Teksańska ustawa zakazująca tzw. zmiany płci została podtrzymana

Sąd Najwyższy Teksasu podtrzymał ustawę z 2023 r., która zabrania podawania nieletnim blokerów dojrzewania i hormonów mających zmienić płeć, a także poddawania dzieci takim zabiegom chirurgicznym.

Sędziowie byli niemal jednogłośni: 8 było za wyrokiem na korzyść ochrony dzieci przed tranzycją, przeciwko był tylko jeden. Jak uzasadniono, przyjmując ustawę z 2023 r. „ustawodawca miał racjonalne podstawy do stwierdzenia, że korzyści nie przewyższają ryzyka”.

Sprawę wniosło kilkoro rodziców dzieci z Teksasu, które były już w trakcie, albo zamierzały się poddać tranzycji płciowej akurat wtedy, kiedy weszła w życie lokalna ustawa nr 14 zakazująca takich zabiegów. Do sprawy dołączyli także pracownicy służby zdrowia związani z biznesem tranzycyjnym. Sąd przyznał jednak rację władzom stanowym, co oznacza, że ustawa pozostaje w mocy.

Sąd Najwyższy podkreślił, że „sprawni rodzice mają fundamentalny interes w sprawowaniu opieki i kontroli nad swoimi dziećmi w sposób wolny od ingerencji rządu”. Uznali jednak, że ustawodawca dokonał „dopuszczalnego, racjonalnego wyboru politycznego mającego na celu ograniczenie procedur medycznych dla dzieci”. Według stanowego Sądu Najwyższego, nowe prawo nie ogranicza zatem prawa rodziców do wychowania dzieci.

„Żadne dziecko nie zasługuje na fałszywe poczucie nadziei wynikające z nienaukowego poglądu, że tak naprawdę nie jest tej płci, z jaką się urodziło – powiedział Jonathan Covey z organizacji Texas Values. – Dzisiaj Sąd Najwyższy Teksasu zgadza się z tym! Ta decyzja potwierdza to, co już wiemy: lekarze nie mogą okaleczać dzieci”.

Sędzia Jimmy Blacklock uznał, że oceniana kwestia to moralny konflikt między „tradycyjną wizją” a „wizją transpłciową” dotyczącą rodzącego się przemysłu tranzycyjnego.

„Rozbieżności są nie do pokonania” – napisał Blacklock. – Ogólnie rzecz biorąc, ci, którzy wyznają tradycyjną wizję, są przekonani, ​wizja transpłciowa jest fikcją”.

Obecnie w 25 stanach obowiązują przepisy zabraniające chirurgicznego okaleczenia nieletnich w imię „zmiany płci”, a 24 z nich ograniczają również interwencje hormonalne. Alabama, Floryda, Idaho, Północna Dakota, Oklahoma i Południowa Karolina uznały przeprowadzanie zabiegów chirurgicznych lub hormonalnych na dzieciach za przestępstwo. W przyszłym roku federalny Sąd Najwyższy zajmie się prawem z Tennessee, gdzie też zakazano tranzycji nieletnich.

Źródło: lifesitenews.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama