Skeczem w eutanazję. Rodzina Terri Schiavo dziękuje komikowi

„Tylko Bóg może mnie odłączyć. Zawsze mówię to mojej rodzinie. Stworzył mnie. Może mnie zabrać, kiedy tylko chce” – mówił swoim skeczu Kevin James.

Komik Kevin James jest w Polsce znany głównie z ról w takich filmach, jak „Państwo młodzi: Chuck i Larry” czy „Hitch” z Willem Smithem, gdzie zagrał ciamajdę uczącego się podrywania od fachowca. Choć widzom kojarzy się głównie z niezbyt mądrymi produkcjami, James opowiada też publicznie o swojej katolickiej wierze.  

W 2012 r. mówił portalowi Catholic News Service, że oddawanie czci Bogu jest dla niego  coraz ważniejsze. Kilka lat później uczestniczył w rekolekcjach z udziałem ks. Chada Rippergera, który jest egzorcystą oraz teologa Scota Hahna.

W swoim nowym programie komediowym „Irregardless” Kevin James dotknął tematu eutanazji.

„Nie ufam lekarzom. Ty ufasz? Zabijają ludzi, którzy nie musieliby umierać” – mówi komik ze sceny. Następnie opowiada historię kobiety, która „zaczęła znowu oddychać chwilę po tym, jak jej rodzina ją odłączyła”, co spowodowało „dość niezręczną” sytuację.

„Tylko Bóg może mnie odłączyć” – te słowa Jamesa wywołały aplauz widowni.

Choć całość utrzymana jest w tonie czarnego humoru, skecz stał się jednym z głosów w toczącej się w Stanach Zjednoczonych debacie o eutanazji. Wdzięczność komikowi wyraziła rodzina Terri Schiavo. Znajdująca się przez kilkanaście lat w stanie wegetatywnym kobieta zmarła w 2005 r. po tym, jak przestano ją karmić. Decyzję w tej sprawie podjął sąd.

„Niech Bóg błogosławi Kevina Jamesa – powiedział Bobby Schindler, brat Terri Schiavo. – Dobrze słyszeć, że ktoś w Hollywood przemawia w imieniu bezbronnych.”

W tej chwili przepisy dotyczące eutanazji lub pomocy w samobójstwie są  rozpatrywane w 10 stanach USA, w tym na Florydzie i w Nowym Jorku. Pojawiły się też doniesienia o hospicjach, które ze względów finansowych potajemnie zabijały swoich pacjentów. W sąsiedniej Kanadzie pomoc w samobójstwie jest oferowana nie tylko nieuleczalnie chorym, ale także biednym, bezdomnym, niepełnosprawnym, a nawet weteranom cierpiącym na zespół stresu pourazowego (PTSD).

Źródło: lifesitenews.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama