Ambasada USA w Bagdadzie ponownie zaatakowana rakietami i dronem

Rakiety i dron z ładunkiem wybuchowym ponownie uderzyły w ambasadę USA w Bagdadzie – poinformowały irackie służby bezpieczeństwa, cytowane przez agencje Reutera i AFP. Placówka była już celem ataku wcześniej tego dnia nad ranem.

Świadek powiedział agencji AFP w jednej z restauracji w Bagdadzie, że widział eksplozje na niebie, wywołane działaniami sił obrony przeciwlotniczej ambasady, przechwytującej pociski.

Inna osoba przekazała doniesienia o pożarze na terenie placówki. Według przedstawiciela irackich służb bezpieczeństwa ogień miał zostać spowodowany atakiem drona.

Co najmniej trzy bezzałogowce z ładunkami wybuchowymi zaatakowały inną amerykańską placówkę dyplomatyczną w pobliżu międzynarodowego lotniska w Bagdadzie, uruchamiając systemy obrony powietrznej – dodały źródła AFP i Reutersa.

Ambasada USA została trafiona także w sobotę przez irański pocisk rakietowy, a w poniedziałek wieczorem, po uderzeniu drona, wybuchł pożar na dachu hotelu w pobliżu placówki. Incydent ten nie spowodował jednak strat ani szkód.

Reuters, powołując się na źródła związane ze służbami bezpieczeństwa, podał, że poranny atak był najintensywniejszy od początku wojny w regionie, która rozpoczęła się 28 lutego od amerykańsko-izraelskich bombardowań Iranu.

W odpowiedzi na te działania Iran oraz powiązane z nim grupy zbrojne atakują cele amerykańskie w regionie, w tym bazy wojskowe i placówki dyplomatyczne.

Źródło: Logo PAP

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama