Kraków: Katechezy o „liturgii domowej” u dominikanów

Życie chrześcijańskie nie ogranicza się do murów kościoła. Jak przeżywać rok liturgiczny na co dzień, w domu?

Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny rozpoczyna serię otwartych katechez dla dorosłych, poświęconych rytuałowi rodzinnemu. Spotkania będą się odbywać co środę wieczorem w krakowskim klasztorze oo. Dominikanów.

– „Każdy z nas, niezależnie czy założył rodzinę, czy nie, ma dom albo przynajmniej jego namiastkę” – mówi o nowym projekcie o. Stanisław Nowak OP. – „I właśnie tam dzieje się wielka tajemnica wiary, bo życie chrześcijańskie nie ogranicza się do murów kościoła. Liturgia wlewa się w nas i ma pomóc nam żyć naprawdę tam gdzie jesteśmy” – wyjaśnia.

Jak utrzymać to Boże życie w nas i naszych rodzinach? Jak modlić się przed jedzeniem, a jak gdy zachoruje ktoś z domowników? Jak nauczyć się dobrze modlić mimo zmęczenia i pracy? Co robić gdy nastolatki tracą wiarę? Czy jest sposób na świętowanie 1 listopada? Jak przygotować dzieci do pierwszej spowiedzi? Na adwent wieniec, świece czy kalendarz z czekoladkami? Skąd wziąć przepis na ciasteczka św. Łucji? Jak pobłogosławić rower? Dlaczego obchodzić rocznicę chrztu? Jak dobrze przeżyć Wielki Tydzień, a jak czas wielkanocny? Jak zacząć modlić się w małżeństwie, a jak w narzeczeństwie?

To tylko niektóre pytania, na które podczas katechez odpowiadał będzie o. Stanisław Nowak OP. Do uczestnictwa zaproszeni są wszyscy dorośli: posiadający rodziny, przygotowujący się do tego, jak również osoby żyjące samotnie.

Katechezy w każdą środę od 9 listopada 2016 o godz. 19:00 w Auli św. Tomasza, klasztor oo. Dominikanów, ul. Stolarska 12. Spotkanie będzie trwało około godziny.

Więcej znajdziesz TUTAJ

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama