Ania Golędzinowska - współczesna Maria Magdalena na Śląsku

Ks. Marcin Paś zaprasza na spotkania z Anią Golędzinowską, które odbędą się w Bytomiu, Zabrzu i Gliwicach.

W dniach 12-15.03. 2017 roku ks. Marcin organizuje w kościołach Bytomia, Zabrza i Gliwic spotkania ze znaną polską modelką Anną Golędzinowską, znaną z sesji zdjęciowych, programów telewizyjnych, byłą narzeczoną bratanka premiera Włoch Silvio Berlusconiego. Pani Ania napisała książkę „Ocalona z piekła”, opisującą jej historię wyjścia z domu publicznego, uzależnień i nawrócenia, które początek miało parę lat temu w Medjugorje.

Błysk zdjęć, wybiegi najsłynniejszych projektantów, zaistnienie w telewizji są dziś marzeniem tysięcy młodych kobiet na całym świecie. Co jeżeli ktoś opowiedziałby Ci historie kobiety, która będąc modelką i prezenterką telewizji przeżyła życiowe piekło? Historia Anny Golędzinowskiej, sprzedanej do domu publicznego znanej modelki, nawróconej cudownie dzięki mocy przebaczenia. Była narzeczona bratanka Silvio Berlusconiego będzie opowiadać o czystości serca i ruchowi w którym 10 tys. młodych chce podążać jej drogą. „Ocalona z piekła” to książka opisująca perypetie życiowe Anny Golędzinowskiej. To prawdziwy autorytet dla zagubionych w świecie kobiet oraz dziewczyn. Zachęcam do zapoznania się z lekturą książki przed spotkaniem.

Agata Guzy

Czy młody człowiek posiada wszystko, czego można potrzebować do szczęścia? Ciepło rodzinne, dom, szkołę, dobre i beztroskie życie w gronie najbliższych i przyjaciół. Nie, często zmaga się z problemami, brakiem akceptacji, niezrozumieniem ze strony najbliższych, nieradzeniem sobie z emocjami.

Te i inne problemy nieobce były Ani Golędzinowskiej, polskiej modelce, aktorce i prezenterce telewizyjnej pracującej i mieszkającej od 1999 roku we Włoszech, która o swoim życiu, odkrywaniu swojego miejsca na ziemi pisze w książce „Ocalona z piekła”.

Od urodzenia mieszkała na warszawskim Żoliborzu. O rodzicach mówi: „Miałam taką sobie mamę… i tatę, który był nieco …specyficzny”. Po śmierci ojca, którego kochała, rozpoczął się horror w jej życiu.  Matka i sprowadzani przez nią „przyjaciele”, bieda, brak jedzenia, ubrań, spowodowały, że Ania zaczęła staczać się na dno. Jednak jak każda nastolatka miała marzenia, które chciała realizować, mimo że słyszała niejednokrotnie,, Biedni nie mają marzeń. Marzenia są dla tych pięknych i bogatych”. Wyjechała do Włoch, myśląc, że będzie gwiazdą mediolańskich wybiegów, a trafiła do organizacji handlującej kobietami. Oszukana, zgwałcona, pozbawiona ludzkiej godności uciekła od swoich oprawców, przeciwko którym po latach zeznawała przed sądem.  Wydawać by się mogło, że  w końcu los się do niej uśmiechnął. Realizowała swoje marzenia, osiągnęła wiele – kariera modelki, gwiazda włoskiej telewizji, której nieobce były narkotyki, używki, przypadkowe związki. „Dusiłam w sobie zło” – powie. Miała wszystko oprócz szczęścia. W jednym z wywiadów na pytanie, co się stało, że zmieniła życie odpowiada: ,,Krótko po śmierci Jana Pawła II znalazłam swojego narzeczonego i jego przyjaciół, wciągających kokainę na książce, opisującej życie papieża. Jego wizerunek był na okładce. Wtedy uświadomiłam sobie, że popełniam błąd, żyjąc w ten sposób jak oni. Odsunęłam się od niektórych ludzi, nie jest łatwo wyjść z nałogu. To długotrwały proces. Przez rok byłam poza Mediolanem.” Nawiązała relacje, które pomogły jej się zmienić. Zastanawiała się nad wiarą w Boga.  Kartę  swojego życia ,,przewróciła” w Medjugorie, gdzie uczyła się siebie na nowo, gdzie uzdrowiła swoje serce i nauczyła się patrzeć na świat spojrzeniem małej dziewczynki. „Mam nadzieję, że moja twarz wyraża to, co czuję w sercu”.

Anna Mrozek

Spotkania z Anią Golędzinowską odbędą się:
12.03.2017 godz. 19.00 Bytom- Miechowice kościół Bożego Ciała
13.03.2017 godz. 19.00 Zabrze kościół św. Andrzeja
15.03.2017 godz. 19.00 Gliwice kościół Chrystusa Króla 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama