Jutro rozpoczyna się Międzynarodowy Szczeciński Festiwal Muzyki Pasyjnej

Tematyka prezentowanych utworów obejmuje muzykę sakralną ze szczególnym uwzględnieniem utworów okresu wielkiego postu. W tym roku zaprezentuje się 26 chórów z Polski, Niemiec i Białorusi.

Po raz IV zapraszamy na wykład, koncerty i przesłuchania Międzynarodowego Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Pasyjnej

Międzynarodowy Szczeciński Festiwal Muzyki Pasyjnej ma rangę konkursu, podczas którego rywalizują chóry z całej Polski oraz zagranicy, tematyka prezentowanych utworów obejmuje muzykę sakralną ze szczególnym uwzględnieniem utworów okresu wielkiego postu. Festiwal trwa trzy dni, podczas których oprócz przesłuchań konkursowych w dniu 8.04.2017, chóry biorą udział w m.in:

  • koncercie inauguracyjnym „Szczecin wita chóry”, podczas którego prezentują się artyści, zespoły związani ze szczecińską sceną muzyczną – w tym roku chóry poza indywidualnym repertuarem wykonają wspólnie Messe Breve no7 - Ch. Gounod’a. Koncert odbędzie się 7.04.2017 o godz. 19.15 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie; 
  • koncertach towarzyszących w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, kościołach w Szczecinie oraz Muzeum Narodowym w Szczecinie; 
  • koncercie laureatów, 9.04.2017 o godz. 15.00 w Bazylice Archikatedralnej p. w. św. Jakuba w Szczecinie. W trakcie tego koncertu prezentują się wszystkie chóry biorące udział w festiwalu. Po występach następuje odczytanie werdyktu jury i wręczenie nagród laureatom przesłuchań.   

Dodatkowo w niedzielę, chóry biorące udział w festiwalu prezentują się w różnych parafiach Szczecina poprzez oprawę muzyczną mszy świętych i krótkie koncerty, dzięki czemu informacja o festiwalu dociera do szerszej publiczności.

Podczas pierwszej edycji w 2014 roku w festiwalu wzięło udział 12 chórów, w drugiej w 2015 roku było ich 31. W roku 2016 wystąpiło podczas festiwalu 20 zespołów z Polski, Niemiec i Mołdawii. W tym roku zaprezentuje się 26 chórów z Polski, Niemiec i Białorusi.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest bezpłatny.

 

Więcej informacji na temat jurorów, uczestników oraz szczegółowy program są zamieszczone na stronie: www.pasyjny.pl

- See more at: http://www.choral.art.pl/?vaction=newsy&nid=6468&jezyk=1#sthash.cYpwvOSk.dpuf

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao