Wkrótce XI Golgota Młodych w Serpelicach

"Złoty cielec" - to hasło przewodnie XI Golgoty Młodych, która odbędzie się w dniach 24-28 sierpnia w Serpelicach. - Będziemy szukać prawdy o naszym sercu. I wybierać, za czym chcemy iść - podkreślają organizatorzy inicjatywy.

XI Golgota Młodych, czyli ogólnopolskie spotkanie młodzieży, organizowane przez Braci Kapucynów Prowincji Warszawskiej, to miejsce odkrywania krzyża chwalebnego, a więc takiego, który "daje życie, a nie przygniata do ziemi, odbierając wszelką nadzieję".

- Każdy z nas doświadcza w swoim życiu krzyża. W Ewangelii Jezus zachęca, żeby ten krzyż brać na siebie i iść za Nim. Ale strach przed nim często nas paraliżuje. Golgota Młodych w tym kontekście staje się miejscem odkrywania krzyża chwalebnego - czytamy na stronie internetowej wydarzenia.

Tegoroczna GM odbędzie się w dniach 24-28 sierpnia br., tradycyjnie w Serpelicach nad Bugiem. Hasłem przewodnim będzie „Złoty Cielec„ - biblijny symbol wszystkiego, co w życiu zajmuje miejsce żywego i prawdziwego Boga. Motto ma zachęcić uczestników, by postawili sobie pytania: "Kto jest moim Panem? Za czym idę? Czy istnieje rzeczywistość, która zajmuje w moim życiu miejsce Boga Żywego i Prawdziwego? Rzeczywistość, która jest moim złotym cielcem?".

W wydarzeniu udział może wziąć każdy, kto chce podjąć konkretne duchowe zmaganie o swoje życie wieczne. Dolna granica wieku to ukończone gimnazjum. Średnia wieku uczestników to ponad 20 lat. Górnej granicy wieku nie ma.

Golgota Młodych rozpoczyna się dniem zjazdu. Zapisy trwają od godzin południowych, a samo spotkanie zaczyna się chwilę przed zapadnięciem zmroku.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano wiele ciekawych atrakcji, a wśród nich - konferencje, świadectwa, droga krzyżowa, nabożeństwo pokutne, codzienna Eucharystia, a także koncert na zakończenie obchodów.

W tym roku, w ramach GM, powstała również wyjątkowa płyta muzyczna. Zespół Golgoty Młodych pod kierownictwem Ani Szaji nagrał w studio i zaaranżował hymny, które towarzyszyły młodym w trakcie corocznych spotkań. Płyta łączy w sobie uwielbieniowe ballady, reggae, muzykę elektroniczną, rap, a nawet disco.

Na krążku można znaleźć utwory wykonane m.in. przez Magdalenę Frączek (Love Story, „Effatha”), wokalistkę Małgorzatę Hutek („Grounded in Love”) razem z zespołem i chórem Golgoty Młodych.

W zeszłym roku GM towarzyszyło hasło "Wielki Znak", zaczerpnięte z Księgi Apokalipsy.

Jak powiedział główny organizator Golgoty Młodych br. Szymon Janowski OFMCap, w Serpelicach zgromadziło się wówczas blisko 800 młodych ludzi z całej Polski, aby tworzyć wspólnotę poszukującą wartości chrześcijańskich i spragnionych żywej relacji z Bogiem, w tym kilka małżeństw z dziećmi, które poznały się na poprzednich edycjach inicjatywy.

Golgota Młodych to inicjatywa zakonników i blisko 100 osób, zaangażowanych czynnie w jej przygotowanie, aby w atmosferze modlitwy i radości dać możliwość spotkania się w Słowie Bożym i sakramentach z Jezusem Chrystusem.

ar / Serpelice

« 1 »

reklama

reklama

reklama