Warszawa: spotkanie w 2. rocznicę śmierci legendarnego duszpasterza młodzieży

"Ojciec Jan Góra i przyjaciele" – w drugą rocznicę śmierci - to tytuł wieczoru wspomnień, który odbędzie się 21 grudnia w Warszawie.

Przyjaciele legendarnego duszpasterza młodzieży o. Jana Góry OP zapraszają na specjalny wieczór wspomnień, który odbędzie się 21 grudnia o godz. 19.00 na Dużej Scenie Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Wspomnieniami o charyzmatycznym kapłanie podzielą się osoby, dla których był On przyjacielem i mistrzem duchowym również z Jamnej w gminie Zakliczyn, gdzie Zmarły wybudował ośrodek duszpasterski.

Wystąpią Krzysztof Globisz, który grał o. Jana w sztuce TV "Góra Góry", na saksofonie zagra Piotr Baron. Lekturę tekstów o. Jana Góry odczytają Maja Komorowska, Wiesław Komasa, a spotkanie poprowadzą Agata Młynarska i Tomasz Dostatni OP.

Wieczór poprzedzi Msza św. o godz. 17.00 w kościele Dominikanów pw. św. Jacka przy ul. Freta 8/10, celebrowana przez kardynała Kazimierza Nycza, metropolitę warszawskiego, podczas której kazanie wygłosi Ludwik Wiśniewski OP.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia do dnia: 19.12.2017.

Jerzy Jaroszyński, tel. 22 826 61 64.

aw / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama