33. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów

Z 19 na 20 października odbędzie się 33. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy.

Jubileuszowe pielgrzymowanie w 100–lecie odzyskania niepodległości organizuje Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej i Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej.

Tegoroczne Spotkanie Rodaków z kraju i zagranicy, głównie z USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Białorusi i Ukrainy odbędzie się w Częstochowie w nocy z 19 na 20 października pod hasłem: „Z dala od kraju pamiętaj o Ojczyźnie – służ jej całą duszą” (Słowa Czcigodnego Sł. Bożego, Kard. Augusta Hlonda wypowiedziane do Rodaków w 1931 r.).

W pielgrzymce wezmą udział duszpasterze polonijni, siostry Misjonarki, bracia i alumni Seminarium Zagranicznego z Poznania oraz członkowie Ruchu Apostolatu Emigracyjnego. W duchu wdzięczności za odzyskanie Niepodległości przez Polskę, pragniemy modlić się z Polonią i za Polonię w duchowej stolicy naszego kraju.

O północy odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta za Ojczyznę koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Stanisława Stefanka TChr transmitowana przez Radio Jasna Góra, TV Trwam i Radio Maryja.

Więcej informacji:

Ks. Wiesław Wójcik TChr – dyrektor Instytutu i moderator Ruchu Apostolatu Emigracyjnego

tel. kontaktowy +48 507 135 769

e-mail: czuwanie@chrystusowcy.pl

www.czuwanie.chrystusowcy.pl

Źródło: episkopat.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao