„Jestem, więc tańczę”: wyjątkowe Rekolekcje Modlitwy Tańcem

W ostatni weekend sierpnia w Krakowie odbędą się ciekawe rekolekcje. Konferencje, warsztaty, modlitwa oraz uwielbianie Boga – wszystko to podczas trzech dni będzie dotykać tematu tańca.

 Wydarzeniu, które potrwa od 24 do 26 sierpnia, będą przewodzić słowa z 17. rozdziału Dziejów Apostolskich „W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”. - Od dawna chcieliśmy stworzyć przestrzeń, gdzie chętni mogliby poznać jaką prawdę o człowieku i Bogu w nas odsłania ruch, który porywa do tańca, bo nie pozwala pozostać w bezruchu wobec Stwórcy i stworzenia. Tańczysz dla Boga już od dłuższego czasu? A może nigdy tego nie robiłeś, a chciałbyś spróbować? Te trzy dni są właśnie dla Ciebie - zachęca Monika Świątek, współorganizatorka inicjatywy.

Rekolekcje będą pracą z własnym ciałem w cyklach warsztatowych. - Do współtworzenia tego czasu zaprosiliśmy tancerki i instruktorki tańca współczesnego, które mają doświadczenie drogi duchowej w tańcu - zabiorą nas one w drogę do spotkania się ze sobą i Bogiem w naszym ciele - zapowiada Świątek.

Jedną z prowadzących będzie Katarzyna Nieużyła – tancerka, choreograf oraz instruktor tańca. Ukończyła ona instruktorskie studium tańca jazzowego pod patronatem Kieleckiego Teatru Tańca, a także prowadzi „jONA - chrześcijańskie warsztaty świadomości ciała dla kobiet” oraz współtworzy spektakl „Lilia” - pierwszy taneczny spektakl o życiu Maryi.

Zajęcia warsztatowe odbywać się będą w 3 grupach po około 15 osób. Poza zajęciami tanecznymi uczestnicy dowiedzą się jaką rolę taniec zajmował w historii Kościoła oraz usłyszą osobiste świadectwa o miejscu tańca w wierze prowadzących.

- Nie zabraknie świadectw, uwielbienia czy modlitwy wstawienniczej. Taniec to wyrażanie siebie - często ciężko przekazać nam coś przez słowa, stąd to bardzo dobra forma modlitwy, wręcz oddawanie Bogu siebie całym ciałem - dodaje Świątek.

Organizatorami wydarzenia są dwie wspólnoty - „Głos na pustyni” oraz „Jafa”. Do udziału w warsztatach już zgłosiło się 45 osób, ale chętni mogą się jeszcze zapisywać na listę rezerwową. Szczegółowe informacje o Rekolekcjach Modlitwy Tańcem dostępne są na ich facebookowym profilu pod nazwą „Jestem, więc tańczę”.

luk / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama