Pomoc w kolorze żonkilowym!

W niedzielę, 10 marca br. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza" rozpocznie 22. edycję akcji Pola Nadziei - kampanię społeczną propagującą opiekę hospicyjną.

 Z tej okazji o godzinie 11:00 w hospicyjnym domu przy ul. Fatimskiej 17 zostanie odprawiona Msza św. inaugurująca akcję. 

W niedzielę rozpoczną się także pierwsze kwesty przy kościołach. Patronem honorowym akcji jest Metropolita Krakowski, JE Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.

W najbliższych dniach w mieście, w wielu punktach usługowo-handlowych wolontariusze umieszczą puszki, ulotki i żonkilowe broszki. Żonkile “zakwitną” także na plakatach, które będą przypominały o trwającej akcji. Widnieje na nich hasło: “Pola Nadziei składają się z Nas!" Przygotowany został program współpracy ze szkołami i liczne konkursowe propozycje. Będą także koncerty, Żonkilowy Tramwaj i podsumowanie szkolnej akcji w Nowohuckim Centrum Kultury. W tym roku Pola Nadziei będą trwały do 26 maja br. Patronem honorowym akcji jest Metropolita Krakowski, JE Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Partnerem głównym od 1997 roku firma BP w Polsce.

Pola Nadziei to nie tylko akcja zbierania funduszy, to kampania społeczna mająca na celu propagowanie opieki hospicyjnej w społeczeństwie, a także edukację dzieci i młodzieży. Zwracamy się z serdecznym zaproszeniem do nauczycieli i uczniów przedszkoli oraz szkół. Zachęcamy do udziału w konkursach, pośród kliku propozycji jest jeden szczególny, to konkurs plastyczny pt. „Nowa Huta z żonkilem w tle” nawiązujący do Nowej Huty – jubilatki, obchodzącej w tym roku swoje 70 lecie, ponieważ Nowa Huta jest kolebką Hospicjum św. Łazarza.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza zostało założone w 1981 roku. To tutaj, w wybudowanym przez Towarzystwo domu przy ul. Fatimskiej 17 w Krakowie oraz w domach chorych, pracownicy i wolontariusze ofiarowują pacjentom życzliwą i profesjonalną pomoc: medyczną, psychologiczną, socjalną i duchową. Wsparciem otaczają również rodzinę chorego. Specjalistyczna opieka, choć kosztowna, dzięki ludziom dobrej woli, solidarnie i ofiarnie wspierającym Hospicjum, pozostaje nieodpłatna dla pacjenta i jego najbliższych.

Razem możemy uczynić wiele dobra, a nasz wkład choćby najskromniejszy staje się istotną częścią całości. Wiedzą o tym wolontariusze, którzy, co roku, na wiosnę włączają się w działania na rzecz nieuleczalnie chorych pacjentów Hospicjum św. Łazarza. Ofiarowany przez nich czas, trud i zaangażowanie składają się na wyjątkową akcję Pola Nadziei. Akcję dla chorych otrzymujących w Hospicjum św. Łazarza wsparcie w najtrudniejszych chwilach swojego życia – u jego kresu.

Pola Nadziei, to ludzie gotowi nieść pomoc potrzebującym: przyjaciele, darczyńcy, wolontariusze i personel Hospicjum św. Łazarza. Każdy jest ważny. Pola Nadziei składają się z Nas!

Więcej informacji na stronie www.polanadziei.pl.

Renata Połomska | Koordynator Pól Nadziei

Program akcji:

10 marca – niedziela, godz. 11.00 – Msza św. inaugurująca akcję, kaplica w Hospicjum św. Łazarza10 marca – niedziela, godz. 11.00 – Msza św. inaugurująca akcję, kaplica w Hospicjum św. Łazarza

10 marca – niedziela – rozpoczęcie żonkilowych kwest przy krakowskich kościołach

marzec/kwiecień – rozpoczęcie programu szkolnego – kwesty, prelekcje, udział w konkursach

29 marca – piątek- insert foldera /przekazu Pól Nadziei w Dzienniku Polskim

• konkursy w szkołach (plastyczny – “Nowa Huta z żonkilem w tle”, III edycja konkursu Żonkilowy Song, Flash Mob zachęcający do wolontariatu Pól Nadziei,

• szkolenia dla rodzin opiekujących się bliskimi, przewlekle chorymi,

• kwesty w krakowskich szkołach i uczelniach wyższych,

• kwesty pasywne w punktach usługowo-handlowych Krakowa i okolic,• kwesty na terenie hipermarketów.

Kwesty aktywne w trakcie imprez plenerowych własnych oraz organizowanych w czasie trwania akcji, a do udziału, w których Hospicjum zostanie zaproszone (np. festyny dzielnic, koncerty, spektakle, pikniki)

6 kwietnia – sobota, godz. 19.00 – Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Koncert dla Pól Nadziei pt. Świat według Hanny Chrzanowskiej – Kościół Arka Pana

7 -10 maj – Żonkilowy Tramwaj 23 maja – czwartek – finał Pól Nadziei – zakończenie programu szkolnego w Nowohuckim Centrum Kultury

26 maja – niedziela, godz. 17.30 – koncert pieśni Maryjnych „Dla Matki”- Bazylika Mariacka 29 – 30 czerwca – zjazd Żonkilowych Hospicjów

Źródło: Archidiecezja Krakowska

Nadzieja składa się z nas - Hospicjum św. Łazarza

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama