Teologia ciała Jana Pawła II. Od teorii do praktyki życia

Trwają zapisy na seminarium „Teologia ciała Jana Pawła II. Od teorii do praktyki życia”.

Kurs będzie łączył w sobie analizę tekstów Jana Pawła II, wykłady przedstawiające omawiany problem oraz zajęcia warsztatowe utrwalające w praktyczny sposób poznane treści. Zajęcia poprowadzą eksperci Centrum Myśli Jana Pawła II – dr Bartosz Wieczorek oraz dr Sebastian Duda.

Celem projektu jest przedstawienie integralnej antropologii Jana Pawła II i skonfrontowanie jej z wyzwaniami współczesnego życia. – W tegorocznej edycji projektu Karol Wojtyła Fellowship chcemy zainspirować młodych badaczy, by analizując nauczanie Jana Pawła II nie zatrzymywali się wyłącznie na teorii. Spotkania z praktykami mają ukonkretnić problematykę rozwoju, pokazując, jak ścisła jest zależność między rozumieniem własnego ciała i troską o nie, a jakością naszego życia społecznego. – tłumaczy dr Bartosz Wieczorek, koordynator projektu.

Do współtworzenia programu zaproszono przedstawicieli organizacji inicjatyw społecznych a także ekspertów-praktyków. Seminarium obejmuje pięć spotkań, które będą odbywać się raz w miesiącu w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II. Do udziału zaproszeni są szczególnie młodzi naukowy – studenci, doktoranci, a także wszyscy zainteresowani prezentowaną tematyką.

Zgłoszenia uczestników do 13 lutego 2019. Udział w seminarium jest bezpłatny. Zajęcia kończą się uzyskaniem certyfikatu uczestnictwa. Zgłaszać się można za pomocą formularza.

Szczegółowy program można znaleźć na Wydarzeniu na Facebooku.

źródło: Centrum Myśli Jana Pawła II; dr Bartosz Wieczorek

Regulamin

« 1 »

reklama

reklama

reklama