Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Jak znaleźć tego jedynego i samej się nie zgubić

Jason i Crystalina Evert

Nie jesteś na misjach!

Pewnego dnia, w  czasie przerwy między zajęciami, mój kolega Paul rzucił: „Jason, słyszałeś, na co Jerrod namówił swoją dziewczynę?”. Znałem dziewczynę, o której mówił; siedziałem obok niej na popołudniowym wykładzie. Często razem wygłupialiśmy się na zajęciach i pomyślałem nawet, że fajnie byłoby się z nią umówić, gdyby nie to, że odkąd pamiętam, nie odstępowała Jerroda na krok.

Szliśmy przez kampus, Paul krok po kroku zdradzał mi kolejne ponure szczegóły całej sprawy, a mi szczęka coraz niżej opadała z niedowierzania. Zacząłem wtedy zadawać sobie pytanie: Co ona w nim widzi? Niestety, dopóki ona sama nie zapragnie czegoś lepszego dla siebie, nikt nie mógł jej tego dać. Wszyscy widzieli, że zależy jej na Jerrodzie. Problem polegał na tym, że na samej sobie już nie tak bardzo.

Każda kobieta intuicyjnie wyczuje, kiedy w związku coś nie gra; nagle zaczyna się niepokoić. Pozostają jej wówczas tylko dwa wyjścia: naprawić albo zostawić. Wiele kobiet myśli: Po tym, ile zainwestowałam w ten związek, ostatnią rzeczą, której bym chciała, byłoby to wszystko przekreślić.

fragment pochodzi z książki:

Jason i Crystalina Evert

Jak znaleźć tego jedynego
i samej się nie zgubić

ISBN: 978-83-7516-735-1
wyd.: Wydawnictwo Święty Wojciech 2015

Aby zaoszczędzić sobie bólu złamanego serca, pozostaje nadal emocjonalną mężatką i odkłada „rozwód” na świę- tego nigdy. Zamiast zakończyć związek i poszukać nowej, zdrowej relacji lub cieszyć się czasem niezależności, stoi w miejscu i próbuje podreperować to, co zostało. Innymi słowy, zaczyna „związek misyjny”.

Aby uniknąć pułapki związku misyjnego, najlepiej byłoby w ogóle nie pakować się w relacje z tego typu męż- czyznami. Znalezienie bratniej duszy, gdy sama na własne życzenie torpedujesz swoje szanse, próbując zamienić żabę w księcia, staje się niezwykle trudne. Dlatego pomyśleliśmy sobie, że zanim przystąpisz do czytania dwudziestu rozdziałów pełnych porad sercowych, dobrze byłoby ustalić, których chłopaków powinnaś unikać jak ognia.

Kiedy dać sobie spokój z potencjalnym kandydatem na chłopaka? Oto nasza gorąca dziesiątka.

Mężczyźni, którch powinnaś unikać jak ognia

  1. Ciepło-Zimniak
  2. Trudne Dziecko (znany również jako Nietentego)
  3. Chodzący Hormon
  4. Piękny Lolo Zabójca
  5. Kontroler
  6. Starszy-Mądrzejszy
  7. Chamidło
  8. Zdradziecki Wyciskacz Łez

opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: panna dziewczyna dziewczyny poradnik psychologiczny poszukiwanie męża typy mężczyzn

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W