reklama

Mężczyzna - Zdradziecki Wyciskacz Łez

Nie jesteś na misjach, czyli mężczyźni, których powinnaś unikać jak ognia

Wielu z  nas kolekcjonuje swoje ulubione cytaty filmowe. Ja  zbieram teksty stosowane przez mężczyzn zdradzających kobiety. Pozwól, że podzielę się z tobą tymi najbardziej zapadającymi w pamięć.

Kiedy słynnego gwiazdora koszykówki przyłapano na zdradzie, zorganizowano konferencję prasową, na której sportowiec, z żoną u swego boku, za wszystko przepraszał. Z tego długiego wywodu zapamiętałem między innymi jego słowa, że żona jest wiatrem dla jego skrzydeł, powietrzem, którym oddycha, czy coś w tym stylu, przywodzące na myśl jakąś muzyczną pościelówę z lat osiemdziesiątych. Moje pytanie brzmi: Czy jego żona była powietrzem, którym oddycha, również wtedy, gdy był w łóżku z inną kobietą? I czy sypałby tymi wszystkimi pochlebstwami w państwowej telewizji, gdyby nie został przyłapany?

Mężczyzna - Zdradziecki Wyciskacz Łez

Podobnie jak mężczyzna bywa uwiedziony tym, co widzi, kobieta często daje się uwieść temu, co słyszy. Mowa niektórych mężczyzn jest tak gładka, że przez nią kobiety zapominają o ich zachowaniu. Dobrym przykładem tego zjawiska jest historia pewnej licealistki, która opowiedziała mi, że odkryła zdradę swojego chłopaka. Zastanawiała się jednak, czy nie pozwolić mu wrócić, bo „powiedział, że kiedy całował tamtą dziewczynę, myślał tylko o mnie!”.

Mężczyźni, którch powinnaś
unikać jak ognia

  1. Ciepło-Zimniak
  2. Trudne Dziecko (znany również jako Nietentego)
  3. Chodzący Hormon
  4. Piękny Lolo Zabójca
  5. Kontroler
  6. Starszy-Mądrzejszy
  7. Chamidło
  8. Zdradziecki Wyciskacz Łez

Pytanie, które jej zadałem, brzmiało: „Czemu nie może myśleć o tobie, będąc ci wiernym?”. Sądzę jednak, że jej chłopak mówił prawdę. Każdy zdradzający mężczyzna myśli o kobiecie, którą zdradza. Niemniej, nie oznacza to, że myśli o tym, żeby z nią być. Myśli o tym, jak ona mu przyłoży, kiedy się o wszystkim dowie.

Zwykle nasza męska duma nakazuje nam zrzucać winę na kogoś lub na coś innego, kiedy wiemy, że sami jesteśmy winni. Na przykład kiedy Adam został przyłapany w ogrodzie Eden, nie tylko zrzucił winę na Ewę, ale i  obwinił Boga! „Niewiasta, którą postawiłeś przy mnie, dała mi owoc z tego drzewa i zjadłem”20.

Dlatego bądź wyczulona na wymówki usprawiedliwiające zdradę. I choć nic nie może jej usprawiedliwić, podam ci kilka przykładowych męskich wymówek, na które powinnaś szczególnie uważać:

To się stało przez przypadek. Jak to dokładnie się stało? Jechał na deskorolce i zderzył się z niczego nie podejrzewającą biegaczką, która nagle wyłoniła się zza rogu? Ups! Przepraszam! Czy ja właśnie kogoś z  tobą zdradziłem? W ogóle nie zauważyłem, że tu byłaś! Poczekaj, niech no tylko powiem mojej dziewczynie o tej zabawnej pomyłce.

Jeśli usłyszysz „przypadkową” wymówkę, powiedz mu, że  ponieważ zdradził cię przez przypadek, ty zerwiesz z nim nie przez przypadek.

Po prostu nagle zaczęła mnie całować. Kiedy słyszę ten tekst, od razu mam przed oczami Amazonkę napastującą bezbronnego i Bogu ducha winnego chłopca. Trudno uwierzyć, że brak mu siły fizycznej, by odepchnąć od siebie dziewczynę. Podobnie jak w przypadku wymówki numer jeden, dziewczyny powinny mieć dość intuicji, żeby nie dać się nabrać na to kłamstwo. Zdrada jest zawsze świadoma i wymaga chęci dwojga osób. W końcu kobiety zwykle nie całują mężczyzn, którzy nie wysyłają im żadnych sygnałów.

Nie wiem, co się stało. Nagle coś zaiskrzyło i potem nie mogłem się powstrzymać. Jeśli to prawda, że nie mógł się powstrzymać, to jak myślisz, co by zrobił, gdybyś weszła i ich nakryła? Fakty są takie, że mógłby się powstrzymać, gdyby tylko chciał. Po prostu zabrakło mu motywacji.

Mężczyzna - Zdradziecki Wyciskacz Łez
fragment pochodzi z książki:

Jason i Crystalina Evert

Jak znaleźć tego jedynego
i samej się nie zgubić

ISBN: 978-83-7516-735-1
wyd.: Wydawnictwo Święty Wojciech 2015

Byłem pijany. Dobra strona tej wymówki jest taka, że daje ci pretekst, żeby go zostawić, niezależnie od tego, czy mówi prawdę, czy kłamie.

Prawie zawsze po ka żdej z tych czterech wymówek usłyszysz: „Kochanie, liczysz się tylko ty. Nigdy wcześniej nie czułem do nikogo tego, co czuję do ciebie. Jeśli chodzi o tamtą dziewczynę... nie wiem, co sobie myślałem. To się już nigdy więcej nie powtórzy”. A gdy dobrze się wsłuchasz, to powinnaś usłyszeć jakieś skrzypce w  tle. Jeśli którykolwiek z tych tekstów brzmi znajomo, uciekaj.

Jeśli zadzwoni do ciebie po tygodniu, twierdząc, że jest już innym człowiekiem, to znaczy, że będzie też tym „innym człowiekiem” za pięć lat. Powiedz mu, żeby wtedy się do ciebie zgłosił. (...)

20 Rdz 3,12; o ile nie zaznaczono inaczej, ten i kolejne cytaty biblijne przytoczono za: Biblia Tysiąclecia, Wydawnictwo Pallottinum, Poznań 2003.

opr. ab/ab« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama