reklama

Mężczyzna - Piękny Lolo Zabójca

Nie jesteś na misjach, czyli mężczyźni, których powinnaś unikać jak ognia

Piękny Lolo Zabójca ma wiele wspólnego z  Chodzącym Hormonem, jest jednak dość inteligentny, co czyni go szczególnie groźnym. Rozumie kobiety na tyle dobrze, by wiedzieć, że większość z nich nie pozwoli sobie na bliskość z mężczyzną, który nie dba o kobietę. Lolo zdaje sobie sprawę, że podczas gdy większość chłopaków potrzebuje powodu, żeby nie uprawiać seksu, kobieta z reguły musi mieć jakiś powód, żeby to zrobić.

Mężczyźni typu Piękny Lolo Zabójca stosują cały szereg taktyk, żeby przekonać kobietę o swoich uczciwych zamiarach. Dam ci przykład. Po moim wystąpieniu w szkole średniej dla chłopców, zanim wyszedłem, żeby wygłosić konferencję w pobliskiej szkole dla dziewcząt, podszedł do mnie pewien chłopak i zapytał: „Czy mówisz też dziewczynom, że facet potrafi powiedzieć, iż brak seksu to dla niego nie problem, tylko po to, żeby ona sama mu to dała?”.

Mężczyzna - Piękny Lolo Zabójca

Jakby w  odpowiedzi na to pytanie naukowcy opublikowali wyniki badań dowodzące, że mężczyźni w wieku studenckim przyznają się do bycia bardziej miłymi, szczerymi i godnymi zaufania niż są, stosując to jako chwyt, który uczyni ich bardziej pożądanymi przez kobiety8. Uważaj na mężczyzn, których gadka jest zbyt słodka, aby była prawdziwa. Kobiety zbyt często zakochują się w słowach, nie zwracając uwagi na tego, kto te słowa wypowiada. Jeśli podejrzewasz, że jesteś w związku właśnie z takim chłopakiem, postaraj się spojrzeć na waszą relację z dystansu i zapytaj siebie: „Czy mój chłopak robi to, co dla mnie najlepsze, czy raczej to, co uważa za dobre dla siebie?”.

Mężczyźni, którch powinnaś
unikać jak ognia

  1. Ciepło-Zimniak
  2. Trudne Dziecko (znany również jako Nietentego)
  3. Chodzący Hormon
  4. Piękny Lolo Zabójca
  5. Kontroler
  6. Starszy-Mądrzejszy
  7. Chamidło
  8. Zdradziecki Wyciskacz Łez

Podczas gdy Chodzący Hormon otwarcie nakłania kobietę do seksu, Piękny Lolo Zabójca będzie na tyle gładki i przymilny, by przekonać ją, że podjęcie decyzji o współżyciu to tylko i wyłącznie jej wybór. Ponieważ dziewczyna sądzi, że chłopak zachowuje się jak dżentelmen, czekając, aż ona będzie „gotowa”, przez to staje się łatwiejszą ofiarą. Tak naprawdę taktyka Lola w niczym nie będzie przypominała wywierania presji — wyłącznie po to, by kobieta miała poczucie, że sama podejmuje tę decyzję, bez żadnego przymusu. W międzyczasie on weźmie od niej wszystko, co tylko związane z seksem, a co ona będzie chciała mu dać. Zamiast pomagać dziewczynie w  zachowaniu czystości, krok po kroku łamie jej opór. Ponieważ jednak kobieta żyje dziś w kulturze, w której wielu mężczyzn przejawia agresję seksualną i brak szacunku, chłopak wydający się nie przywiązywać wielkiej wagi do „tych spraw” jawi się jako atrakcyjny. Niestety, w przypadku Pięknego Lola Zabójcy ta „obojętność” to tylko manipulacja.

Pewien chłopak napisał mi, jak bardzo był zdruzgotany, gdy odkrył, że dziewczyna, którą kochał, zdradzała go przez pół roku. Sprawiło to, że się zmienił:

Widzę to tak: oddałem siebie jednej z nich, a ona zabawiła się mną i mnie zraniła. Potem zrozumiałem, że faceci non-stop przez to przechodzą, i  pomyślałem, że sprzeciwię się temu w imieniu nas wszystkich. To ja stałem się tym, który robił tak z dziewczynami. To niesamowite, jakie to łatwe, jeśli tylko ma się dość pewności siebie. Rzecz jasna, doszedłem tą drogą do imprezowania i picia, ponieważ dla młodego mężczyzny imprezy i alkohol plus seks wydają się nierozłączne. Zatraciłem się w tym wszystkim; po trzech latach takiego życia wcale nie czułem się lepiej. Chciałem robić tylko to, w nadziei na osiągnięcie satysfakcji.

Pewność siebie tego chłopaka dla wielu dziewczyn była pociągająca i on dobrze o tym wiedział. W końcu to normalne, że dla kobiet pewność siebie może być atrakcyjna. Jest to zaleta, którą powinien odznaczać się każdy mężczyzna, w  przeciwieństwie do ekstremów w  rodzaju zaniżonego poczucia własnej wartości i zarozumialstwa. Niestety, tak jak wszystkie dobre rzeczy, również i tę zaletę można wykrzywić i użyć do egoistycznych celów.

Większość mężczyzn nie stosuje takich machinacji. Zwykle jeśli chłopak mówi, że brak seksu to dla niego nie problem, to pewnie tak jest. Jeśli ona nie chce robić niczego z tych rzeczy, jemu to nie przeszkadza. Bądź jednak ostrożna: w przypadku Pięknego Lola Zabójcy, nawet jeśli nie będzie cię do niczego zmuszał, to nie będzie cię też zmuszał do zachowania czystości. Jeśli będziesz chciała mu to dać, on będzie gotowy to przyjąć. Ponieważ Lolo nie widzi sensu w zachowaniu czystości i sam nie troszczy się o własną niewinność, z pewnością nie będzie zaprzątał sobie głowy zachowaniem twojej. Jeżeli masz nadzieję na znalezienie prawdziwej miłości, szukaj chłopaka z zasadami, a nie takiego, który ledwie je toleruje.

Pewna młoda kobieta powiedziała mi: „Czuję, że jestem mu winna pewne rzeczy, bo on wykazuje się tak wielkim zrozumieniem dla mojej decyzji o zachowaniu wstrzemięźliwości”. Niech nie robi na tobie wrażenia to, że chłopak na ciebie nie naciska. To nie jest coś, za co powinien dostać dodatkowe punkty. To jego obowiązek, jako dżentelmena. Poza tym powinien cię zachęcać, żebyś wytrwała w czystości, a nie czekać, aż się poddasz.

Mężczyzna - Piękny Lolo Zabójca
fragment pochodzi z książki:

Jason i Crystalina Evert

Jak znaleźć tego jedynego
i samej się nie zgubić

ISBN: 978-83-7516-735-1
wyd.: Wydawnictwo Święty Wojciech 2015

Trzymaj się od takich mężczyzn z daleka, bo przyjdą dni, kiedy będzie cię kusiło, aby dać sobie spokój z czystością. Chwile takich pokus, gdy jesteś słaba, odsłaniają charakter mężczyzny. Jeśli ma on czyste serce, przypomni ci o twoich zasadach, gdy oboje będziecie o krok od ich zlekceważenia. Jeśli jednak masz do czynienia z Pięknym Lolem Zabójcą, cała niewinność waszej relacji zniknie z  chwilą, gdy wyrazisz zgodę. Pomyśl o  psach, które trenuje się, żeby balansowały z jedzeniem na nosie. Jak tylko trener daje sygnał, pies pożera przysmak. Chodzenie z Pięknym Lolem Zabójcą działa na takiej samej zasadzie. Gdy tylko dasz mu zielone światło, weźmie wszystko, co mu zaoferujesz.

Jeśli chcesz trwałej miłości, zacznij od odrzucenia Pięknego Lola Zabójcy. Zachowaj dystans do takich mężczyzn, bo im bardziej się do nich zbliżysz, tym słabsza się staniesz.

8 W. Tooke, L. Camire, Patterns of Deception in Intersexual and Intrasexual Mating Strategies, „Ethology and Sociobiology” 12, nr 5 (wrzesień 1991 r.), s. 345-364.

opr. ab/ab« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama