Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Oczyszczanie organizmu

Polskie Towarzystwo Przyjaciół św. Hildegardy

Oczyszczanie ze św. Hildegardą

Oczyszczanie ze św. Hildegardą - foto
Autor/źródło: Pixabay, Ajale, CC0

Czas najwyższy przeprowadzić gruntowne porządki w swoim ciele. Oczyszczanie jest kluczem do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia, o czym doskonale wiedziała św. Hildegarda.

Każdy wie, jak ważne jest to, aby sprzątać regularnie w domu. W przeciwnym razie powstanie bałagan, którego uprzątniecie będzie bardzo problematyczne. Nie mówiąc już o wielu nieprzyjemnych konsekwencjach swojego zaniedbania. Niestety wiele osób zapomina o tym, że wnętrze organizmu także musi być systematycznie oczyszczane. Najlepiej odżywiać się w taki sposób, aby była generowana niewielka ilość toksyn. Niestety dzisiaj dieta przeciętnego człowieka opiera się na wysoko przetworzonej żywności, w której wiele jest pozostałości po herbicydach, pestycydach wykorzystywanych na szeroką skalę we współczesnym rolnictwie. Jest to prosta droga do zanieczyszczenia organizmu przeróżnymi toksynami. Czas najwyższy przeprowadzić gruntowne porządki w swoim ciele. Oczyszczanie jest kluczem do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia, o czym doskonale wiedziała św. Hildegarda.

Oczyszczanie organizmu to podstawa

Wiosna i lato to doskonały czas na zrobienie porządków, ale nie tylko w domu czy w ogrodzie. Dotyczą one również naszego organizmu, który często po zimie jest mocno zaniedbany. Zanieczyszczony organizm objawia się brakiem energii, uczuciem chronicznego zmęczenia, ospałością, ociężałością, pogorszonym nastrojem, podatnością na różnego typu infekcje. Jak najbardziej warto w takim przypadku oczyścić organizm, ale nie trzeba wcale sięgać po jakieś chemiczne medykamenty czy restrykcyjną dietę. Św. Hildegarda znała wiele sposobów na oczyszczenie i zregenerowanie organizmu. Świetną opcją jest przeprowadzenie postu, ale zacząć można od pewnych modyfikacji w swoim dotychczasowym jadłospisie. Za pomocą odpowiednio dobranych produktów, naturalnych środków o działaniu leczniczym, aktywności fizycznej na świeżym powietrzu możliwe staje się usprawnienie funkcjonowania organizmu i pozbycie się nagromadzonych toksyn.

Każdy z nas lubi słodycze, ale spożywanie tych wysoko przetworzonych, jest prostą drogą do zanieczyszczenia i osłabienia organizmu. Można jednak zrobić swoje domowe przysmaki. Ciastka z mieszkanki przypraw z imbirem to wspaniała propozycja od św. Hildegardy, która wspomaga proces oczyszczania. Składniki są dobrane w taki sposób, aby pomóc przy wszelkiego rodzaju schorzeniach i zaburzeniach.

Jak przygotować prozdrowotne ciasteczka według przepisu św. Hildegardy?

Do przygotowania ciasteczek potrzebne będą sproszkowane korzenie roślin, orkisz, cukier trzcinowy i woda. Wszystko należy dokładnie odmierzyć. Potrzebować będziemy: 12 g korzenia imbiru, 6 g korzenia lukrecji, 4 g korzenia kurkumy, 5 g bułki/mąki orkiszowej, 22 g cukru trzcinowego, wodę.

Wykonanie: Wszystkie składniki należy ze sobą wymieszać, dodać do tego wody, aż powstanie konsystencja ciasta. Następnie należy pokruszyć masę na blasze lub ulepić z niej ciastka, wysuszyć na słońcu czy piec w piekarniku nagrzanym do temperatury ok. 50 st. C, aż do wyschnięcia. Wyższa temperatura zniszczy korzystne właściwości przypraw i znacznie osłabi ich działanie.

• Jak stosować?

Ciasteczkami przyprawowymi nie należy się objadać. Wystarczy zjadać codziennie jedno albo kilka. Co ważne, powinno się je zjeść na czczo, przed wstaniem z łóżka, po czym pozostać jeszcze w nim przez jakiś czas w pozycji leżącej.

W celu wzmocnienia procesu oczyszczania św. Hildegarda zalecała pędy pokrzywy wiosennej, gotowanych krótko w wodzie, następnie przyprawionych do smaku.


Więcej informacji można pozyskać na stronie hildegarda.edu.pl


opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: zdrowie św. Hildegarda jedzenie dieta organizm toksyny św. Hildegarda z Bingen oczyszczanie organizmu oczyszczanie
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W