Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Traktują go jak wariata

 

Przez lata dr Anthony Caruso, lekarz specjalizujący się w dziedzinie sztucznego zapłodnienia, „pomagał” bezpłodnym małżonkom, stosując metodę in vitro. W końcu zrozumiał, że jest ona wielkim złem i nawrócił się. — Kiedy dotarło do mnie, co robiłem, byłem przerażony. Tego samego dnia rzuciłem pracę i poszedłem do spowiedzi — opowiada o swoim nawróceniu.

 

 źródło: photogenica.pl
 autor:MBI

Anthony Caruso podkreśla, że moment zwrotny w jego pracy nastąpił, kiedy zrozumiał, że polegała ona na uprzedmiotowianiu dzieci. Medyk jest przekonany, że jest to częścią „mentalności in vitro”, gdzie aborcja staje się rutynowym działaniem.

Tłumacząc swoje wielkie zaangażowanie w pracę, lekarz mówi, że początkowo kierował się dobrem bezdzietnych par — chciał przynieść szczęście bezpłodnym małżonkom. W końcu zrozumiał, że in vitro jest sprzeczne z ideą małżeństwa. — Wpisuje się w myśl, że możesz mieć, co chcesz, gdzie chcesz i kiedy chcesz — tłumaczy Caruso.

Lekarz wyznaje, że tego samego dnia, kiedy zrozumiał, czym jest in vitro, rzucił pracę i poszedł się wyspowiadać. — Kiedy zrozumiałem, co robiłem, byłem przerażony. Denerwowałem się, gdyż wiele par sprowadziłem na złą drogę — dodaje.

Nawrócony lekarz jest przekonany o wyjątkowości i niepowtarzalności swojej przemiany. — Trudno mi nawet mówić, jak głęboko jestem przekonany, że krzywdziłem ludzi — podkreśla.

Niestety, środowisko lekarzy i personelu medycznego nie bardzo rozumie dlaczego zarzucił praktykę, a nawet wyśmiewają go, kiedy opowiada o swojej przemianie. — Wielu kolegów traktuje mnie jak wariata — mówi.

 

Za: www.lifesitenews.com

 


Artykuł pochodzi z gazety "Dobre nowiny"

Dobre Nowiny to gazeta okolicznościowa o charakterze jednodniówki. Wydawana jest od blisko 10 lat przez Dom Wydawniczy “Rafael” i zwykle ukazuje się kilka razy w roku. Każdy numer jest tematyczny. Nakłady poszczególnych wydań wahają się od 100 tys. do 1 mln egzemplarzy. Dystrybucja w 80-90% opiera się o parafie, gdzie gazeta jest zwykle rozdawana.

Najnowszy numer Dobrych Nowin jest poświęcony tematyce pro-life. Kierowany jest nie tylko do zadeklarowanych obrońców życia, ale przede wszystkim do tych, którzy mają wątpliwości, że należy bezwzględnie chronić życie. Szczególny nacisk położyliśmy na tematykę in-vitro, oraz kwestię dopuszalności aborcji w pewnych sytuacjach w polskim prawie. Choć Polacy w większości deklarują postawę pro-life, to jednak niestety skłonni są zgadzać się na wyjątki. Ta gazeta stworzona została po to, by przekonywać czytelników do postawy bęzwzględnego opowiedzenia się za życiem.

Dobre Nowiny powstały przy współpracy z wieloma ruchami pro-life, a naszym działaniom pobłogosławił ks. bp Grzegorz Ryś, przewodniczący zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji. Wydaniu towarzyszy akcja “Urodziny Dla Wszystkich”. Szczegóły na stronie www.UrodzinyDlaWszystkich.pl

 

opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: lekarz dziecko aborcja poczęcie in vitro zarodek Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka dopuszczalność aborcji pro life Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Okna Życia bazpłodność Anthony Caruso
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W