Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Willi Hoffsümmer

POZDROWIENIE

Drodzy bierzmowani!

Drodzy młodzi przyjaciele!

Oddaję do Waszych rąk książkę próbującą pomóc Wam w otwarciu się na działanie Bożego Ducha. Jest ona adresowana głównie do młodzieży przygotowującej się do dobrego przeżycia sakramentu bierzmowania, ale jeśli nawet przyjąłeś ten Boży Dar kilka lat wcześniej, może Ci ona uświadomić, jak wielka łaska stała się Twoim udziałem. Przy chrzcie świętym nikt nie pytał, czy chcesz Twoje kroki skierować do Jezusa. Teraz możesz Go wybrać w pełni świadomie i dobrowolnie. Po co? Po to, aby Twoje życie było piękne i radosne, aby miało sens. Bierzmowanie to sakrament, w którym Duch Święty pragnie Cię szczególnie umocnić do praktykowania wiary na co dzień, odważnego wyznawania jej i obrony. Aby móc z entuzjazmem naśladować Jezusa, trzeba się otworzyć na Jego obecność, której nieustannie doświadczamy w Kościele, słuchając Dobrej Nowiny i uczestnicząc
w Eucharystii. Jako chrześcijanin wchodzący w dojrzałe życie wiarą, potrzebuję Słowa Bożego, abym wiedział, w którą stronę mam iść. Potrzebuję pokarmu dla ciała i duszy — Eucharystii, abym nie ustał w drodze. Potrzebuję też doświadczenia wspólnoty, bo w niej łatwiej jest zbliżać się do Jezusa.

Być może znajdujesz się w trudnym wieku, w którym uczucie ogromnej radości i zapału przeplata się z przeżywaniem najgłębszego smutku, zniechęcenia i załamania. Prawdopodobnie ze wszystkich stron spotykasz się z krytyką. „Sceny” w domu i szkole mnożą się. Jako młody człowiek wyznający wartości chrześcijańskie należysz niejednokrotnie do mniejszości — rówieśnicy wyśmiewają Cię. Niektórzy Twoi koledzy idą do bierzmowania, bo „tak trzeba”, bo wszyscy to czynią. Zaraz potem znikają ze wspólnoty Kościoła jak łodzie podwodne i więcej ich nie widać. Nie bądź tym rozczarowany. Oni nie rozpoznali prawidłowo istoty chrześcijaństwa — nie spotkali żywego Chrystusa. Gratuluję Ci, że zdecydowałeś się wkroczyć na drogę odkrywania Boga, poznawania Go i kroczenia za Nim. Chrześcijaństwa nie wolno ukrywać, bo religia ma do zaoferowania o wiele więcej niż może dać świat — i to zarówno pojedynczemu człowiekowi, jak i całej wspólnocie. Nadaje sens naszemu życiu i obdarza nadzieją sięgającą poza grób.

Tytuł tej książki brzmi: „Otwórz się!” Jeśli jesteś gotowy, jeśli tego pragniesz, opowiadania w niej zawarte będą Ci pomagać i towarzyszyć na drodze wiary. Wiele z tych historii jest autentycznych. Inne mają charakter przypowieści — ukazują za pomocą symboli prawdy uniwersalne i ponadczasowe dotyczące postawy człowieka wobec Boga, świata i współbraci.


Lista fragmentów ksiązki - Otwórz się - Opowiadania dla młodych chrześcijan - Willi Hoffsümmer - zamieszczonych w serwisie "Opoka"

opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: opowiadania bierzmowanie katecheza Willi Hoffsümmer
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W