Jubileusz Miłosierdzia jest dziś szczególną szansą dla oddalającego się od Boga, a przez to pełnego niepokoju, świata
Pan Jezus powiedział do św. Siostry Faustyny: Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy – czyn, drugi – słowo, trzeci – modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie. W ten sposób dusza wysławia i oddaje cześć miłosierdziu mojemu (Dzienniczek, 742).
Niespokojnemu dzisiaj światu potrzeba orędzia pokoju i Bożego miłosierdzia. Stąd nieustannie trzeba się modlić o pokój i przemianę świata, która to zaczyna się od przemiany ludzkich serc. Potrzeba modlitwy o nawrócenie i miłosierdzie. Potrzeba, aby ludzie otworzyli się na prawdziwy pokój i pozwolili, aby Boże miłosierdzie ich uzdrawiało. Jubileusz Miłosierdzia jest dziś szczególną szansą dla oddalającego się od Boga, a przez to pełnego niepokoju, świata. Tylko powrót do miłującego, miłosiernego Pana, zanurzenie się w Jego łasce, może przynieść prawdziwą przemianę ludzkich serc.
I dlatego trzeba mocno głosić orędzie Bożego miłosierdzia czynem, słowem i modlitwą. Rok Święty Miłosierdzia zaczął się 8 grudnia 2015 roku i będzie trwał do 20 listopada 2016 roku. W tym wyjątkowym czasie każdy z nas jest wezwany do tego, aby stawał się lepszym człowiekiem. Osobiste nawrócenie i doświadczanie Bożego miłosierdzia nie może zostać jednak zachowywane tylko dla siebie. Obowiązkiem jest ewangelizacja. Dawanie świadectwa o tym, co Pan uczynił. Dawanie świadectwa o tym, jak ja doświadczam miłosierdzia Bożego. Ludzie kłócą się często o politykę, o ogólne sprawy kościelne, o to „kto coś tam zrobił”, walczą na argumenty, ale nie mogą podważyć Twojego spokojnego, osobistego świadectwa wiary, czyli tego, jak Jezus działa w Twoim życiu. I może właśnie nasze osobiste świadectwo pomoże komuś wrócić do Jezusa. Może sprawi, że ktoś zechce otworzyć się na Jego działanie. Na modlitwę. Na spróbowanie porozmawiania z Jezusem, zamiast słuchania „o tym i o tamtym”. Bo Jezus kocha każdego tak samo. A ten, o którym „mocno się plotkuje”, bo „coś tam zrobił nie tak”, także może się nawrócić. A jeśli on się nawróci, a ten, kto słucha „plotek wszelakich” odbierze sobie taką szansę? Dlatego lepiej się uciec do Pana…
W zgłębianiu tego, jak dobrze czynić bliźnim, może pomóc książka „Nieść orędzie miłosierdzia”, którą opracowali: Tomasz M. Dąbek OSB i ks. Sławomir Tokarek. Porusza ona także kwestię Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, które będą wyjątkową okazją do ewangelizacji w myśl słów: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.
Książkę można znaleźć >>TUTAJ<<
opr. ac/ac