Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Wielki Post - codzienne rozważania i Droga krzyżowa

Agnieszka Czylok

Pozwolić Chrystusowi, by nam usłużył

Wielki Post jest czasem sprzyjającym temu, aby pozwolić Chrystusowi, by nam usłużył, a przez to stać się takim jak On. Dzieje się to, kiedy słuchamy Słowa Bożego i kiedy przyjmujemy sakramenty, w szczególności Eucharystię. W niej stajemy się tym, co przyjmujemy: Ciałem Chrystusa.
/Papież Franciszek/Rozważania Drogi krzyżowej przybliżają do Chrystusa Sługi. Jak podążać za Mistrzem z Nazaretu? Człowiek snuje refleksje... Podziwia odwagę Jezusa na tej drodze. Cóż znaczy: „umiłować krzyż?”. Odpowiedzi na pytanie można poszukać w książce „Mój Wielki Post. Rozważania Drogi krzyżowej, myśli na każdy dzień”. Książka wydana została za zgodą Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

Redaktor umieścił na początku trzy wymowne, różne cytaty: Największym krzyżem jest brak poszanowania podstawowych praw osoby ludzkiej, bo z nich rodzą się inne (bł. ks. Jerzy Popiełuszko); Można tak pokochać krzyż, że się zrezygnuje z zejścia z krzyża w dniu zmartwychwstania (ks. Jerzy Tischner) oraz O Chryste ukrzyżowany i zwycięski, twoja Droga Krzyżowa jest syntezą Twego życia i ikoną Twego posłuszeństwa woli Ojca. Jest realizacją Twojej nieskończonej miłości do nas grzeszników i dowodem Twojej misji. Jest ostatecznym wypełnieniem objawienia i historii zbawienia (Papież Franciszek). Już one zachęcają do refleksji. W książce znajdziemy ponadto myśli m.in. Benedykta XVI i św. Jana Pawła II. Nie brakuje także orędzia miłosierdzia i postaci św. Siostry Faustyny. Redaktor dobrał do rozważań bardzo trafne cytaty z Pisma Świętego. Książka na pewno pomoże przy prowadzeniu stacji Drogi krzyżowej w parafiach, czy na spotkaniach wspólnot modlitewnych. A w zaciszu własnego domu, może pomóc lepiej przeżywać czas Wielkiego Postu, dzięki głębokim rozważaniom na każdy dzień tego czasu liturgicznego.

Czy pozwolisz Chrystusowi, aby ci usłużył? Pozwolisz , aby „umył ci nogi”? A gdy staniesz się czysty, czy pozwolisz, aby Chrystus posłużył się tobą w służbie innym? Wolna wola to klucz do miłości…

Recenzowana książka jest >>TUTAJ<<

opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: naśladowanie Chrystusa modlitwa Wielki Post miłosierdzie miłość krzyż służba Jezus Chrystus droga krzyżowa refleksje Chrystus Sługa rozważania Drogi Krzyżowej

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W