Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Livio Fanzaga

"Moje słowa nie przeminą"


stron: 208
format: 130x210
ISBN: 978-83-7485-246-3
Wydawnictwo: Bratni Zew

Każde słowo wypowiedziane przez Jezusa jest żywe i czyni cuda w ludzkich sercach i na świecie

Ewangelia jest wiecznie żywym i świeżym źródłem. Każdy, kto odchodzi od niej, by napić się z ziemskich kałuż, powtarza potem za Piotrem: „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego” (J 6,68). Słowa wypowiedziane przez Jezusa są Bożą siłą, która przemienia nie tylko życie pojedynczych osób, ale i całego społeczeństwa.
Są to słowa żywe, ponieważ wypowiedział je Zmartwychwstały, Żywy, który zawsze jest pośród nas. Ale niewielu chrześcijan zdaje sobie z tego sprawę. W ich sercach zgasła ufność w moc Ewangelii. Prezentowane strony mają na nowo rozbudzić nadzieję i uświadomić zmęczonemu i niedowierzającemu pokoleniu, że bez codziennego zaczynu słów Jezusa świat nie ma szans na przetrwanie.
Proroctwo Jezusa mówiące o Jego słowach w cudowny sposób wypełnia się na przestrzeni wieków. I choć od czasu, kiedy zostały wypowiedziane, minęło dwa tysiące lat, zachowują nadal świeżość i nieustającą aktualność. Czy istnieją jakiekolwiek inne słowa, które dałoby się z nimi porównać? Słowa Jezusa są proste, zrozumiałe dla wszystkich. Ileż osób zmieniło życie, pojąwszy bezkres i głębię choćby tylko jednego słowa z Ewangelii! Każde słowo, które wyszło z ust Jezusa, jest żywe i dokonuje cudów w sercach i na świecie.FRAGMENT:

Słowo wprowadzające

Proroctwo Jezusa Chrystusa dotyczące Jego słów w cudowny sposób wypełnia się na przestrzeni wieków. Dwa tysiąclecia po tym, jak zostały wypowiedziane, nadal są żywe i jak nigdy aktualne. Są to słowa światłości, które rozjaśniają zagadkę ludzkiego istnienia. Są to słowa życia, które w zmęczone serca wlewają siłę. Są to słowa nadziei, które dodają odwagi podczas trudnej drogi. Są to słowa pocieszenia, które ocierają najbardziej gorzkie łzy. Czy jakiekolwiek inne słowa da się przyrównać do słów Jezusa? Jego słowa są proste, wszyscy mogą je zrozumieć. Jego słowa są pokorne, łagodnie zapadają w serce. Jego słowa są cenne, cenniejsze niż wszystkie bogactwa świata. Wystarczy jedno słowo Jezusa, aby przepełniło serce mądrością i dobrocią, kiedy zostanie do niego przyjęte. Jak wielu ludzi zmieniło swoje życie, gdy pojęli bezkres i głębię choćby jednego słowa Ewangelii! Z mozołem budowali dom swojego życia na piasku, ale za każdym razem, gdy nadchodziła burza, pozostawały im tylko gruzy. Uchwyciwszy się słowa Jezusa zaczęli budować na skale, wytrzymując uderzenia wiatrów i powodzie.

Ewangelia to wiecznie żywe i świeże źródło, z którego ludzkość może czerpać po wiek wieków. Czy jakiekolwiek słowa wypowiedziane przez ludzi są w stanie zaspokoić wargi spragnione wieczności? Tylko słowa Jezusa są wodą, która krzepi, i lekarstwem, które uzdrawia. Każdy, kto od nich odchodzi, by napić się z ziemskich kałuż, powtarza potem za Piotrem: „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego” (J 6,68). Słowa wypowiedziane przez Jezusa są Bożą siłą, która nie tylko przemienia życie pojedynczych osób, ale także całego społeczeństwa, odciskając na ludzkich dziejach niezatarty ślad. Nauczanie Rabbiego z Nazaretu jest solą ziemi i światłością świata. Jest zaczynem, który po cichu pomaga wzrastać niezniszczalnym nowościom. Od chwili, w której zostało wypowiedziane, działa nieustannie jako tajemnicza moc kierująca historią. Bez niego świat stałby się przedsionkiem piekła. A dzięki niemu ludzkość może żywić nadzieję na lepszą przyszłość.

W czym tkwi tajemnica tego zadziwiającego cudu, który odnawia się każdego dnia, wciągając coraz większe tłumy w krąg swojego światła? Słowa Jezusa są żywe, ponieważ Ten, kto je wypowiedział, żyje. Zmartwychwstały to Ten, który jest obecny „wczoraj i dziś, ten sam także na wieki” (Hbr 13,8). Czyż to nie On powiedział, posyłając Apostołów, aby głosili Dobrą Nowinę: „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20)? Dlaczego słowa Jezusa nie są słowami martwymi, które więdną i obumierają jak liście porywane przez wiatr? Ileż słów ludzkiej mądrości spoczywa w bezruchu w zakurzonych bibliotekach historii! Słowa Jezusa wręcz przeciwnie: biegną od serca do serca, działając cuda życia i nadziei. Dzieje się tak, ponieważ On jest Słowem wiecznym, które Ojciec zrodził i posłał na świat, aby go oświecić i zbawić. A skoro On jest Słowem, Jego słowo jest „żywe […], skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca” (Hbr 4,12).

Słowa Jezusa przemieniają ludzkie życia i kształtują historię. Ale tylko nieliczni chrześcijanie zdają sobie z tego sprawę. W sercach większości zgasło zaufanie w potęgę Ewangelii. Prezentowana książka ma obudzić nadzieję i uświadomić zmęczonemu i niedowierzającemu pokoleniu, że bez codziennego zaczynu słów Jezusa świat nie ma szans na przetrwanie.opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: serce Ewangelia Jezus żywe słowo Słowo cuda słowo Jezusa

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W