Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Łaska i ludzkie wysiłki

o. Patrick-Marie Fevotte, o. Claude-Marie Millet

Trwać na drodze do nieba


Pierwszym sposobem trwania na drodze prowadzącej do nieba, jest wierność w podążaniu za poruszeniami łaski, których Bóg chce nam udzielać i wykorzystywaniu ich.
(Kazanie na niedzielę po Wielkanocy)Życie z Panem nie jest sprawą jedynie naszego wysiłku. Nawet jeśli nasz udział jest konieczny, aby postępować naprzód, będziemy mogli wzrastać w zjednoczeniu z Bogiem tylko dzięki pomocy Jego łaski. Łaska tak dobrze dostosowuje się do naszych potrzeb, że wystarczy, abyśmy otworzyli serce i przyjęli ją, aby doświadczyć, jak cenną rzeczą jest pokładanie ufności w Panu.

Postanowienie: W krótkiej modlitwie ofiaruję mój dzień Panu i będę Go prosił, aby uczynił mnie uważnym na wszystkie łaski, których nie omieszka On mi udzielić i aby pomógł mi je wykorzystać.

Słowo Boże: „Drogę wierności obrałem, pragnąc Twoich wyroków. [...] Naucz mnie, Panie, drogi twoich ustaw, bym przestrzegał ich aż do końca. Pouczaj mnie, bym Prawa Twego przestrzegał, a zachowywał je całym sercem. Prowadź mnie ścieżką Twoich przykazań, bo mam w nich upodobanie” (Ps 119, 30.33-35).

Dla tych, których kochasz, Panie, przygotowałeś dobra, których oko nie może ujrzeć. Pozwól nam z wiernością podążać za wszystkimi poruszeniami Twojej łaski i wykorzystywać je, abyśmy postępowali drogą zbawienia. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.


Jest to fragment książki:

o. Patrick-Marie Févotte, o. Claude-Marie Millet, Droga do nieba. Codzienność ze świętym Proboszczem z Ars, tłum. Beata Breiter
Wydawnictwo PROMIC

„Ty wskazałeś mi drogę do Ars, a ja ukażę ci drogę do nieba” - powiedział kiedyś małemu chłopcu św. Jan Maria Vianney. Jakże obiecujące! Jakże proste! Teraz i Ty Czytelniku, możesz wziąć do ręki tę niewielką książkę i dzień po dniu, wczytując się w najcenniejsze słowa Proboszcza z Ars, wędrować prosto ku Panu.
42 rozdziały, a w każdym: cytat z nauczania świętego, rozważanie, postanowienie na dany dzień, fragment z Biblii i krótka modlitwa związana z poruszanym tematem.
Gdy pielgrzymujemy z przyjacielem jest nam łatwiej, bo ktoś nas wspiera, gdy pielgrzymujemy z Proboszczem z Ars, podążamy prosto do celu, bo on wskazuje nam właściwy kierunek. Zatem - w drogę!


opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: łaska niebo wysiłek łaska Boża droga zbawienia
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W