Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Bruno Forte

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała OjcuTłumacz: Magdalena Dobosz
ISBN: 978-83-7502-375-6
Format: 110x180 mm
Ilość stron: 104
Rodzaj okładki: miękka ze skrzydełkami

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu to modlitwy najbardziej lubiane i najczęściej odmawiane przez chrześcijan. Dlatego tak istotne jest, by coraz lepiej poznawać treści wiary zawarte w tych słowach i doświadczać Boga żywego, do którego prowadzą. Książka jest komentarzem duchowym do spotkań wiernych z Bogiem w modlitwie.


Spis treści

Wprowadzenie
Ojcze nasz
Zdrowaś Maryjo
Chwała Ojcu
Przypisy

Fragment książki:

Ojcze nasz

przyjdź królestwo Twoje

Twoje królestwo nie istnieje w porządku władzy tego świata-To panowanie Twojej miłości w naszych sercach i nowa ludzkość, która rodzi się tam, gdzie prawo relacji międzyludzkich nie opiera się już na sile i przemocy, ale na sprawiedliwości, wzajemnym przebaczeniu i pokoju. Dlatego Twoje królestwo już nadeszło w Tym, który jest naszym pokojem-Twoim Synu, Jezusie, i dopiero nadejdzie, gdy to, co w Nim zostało nam objawione i darowane, urzeczywistni się w naszym życiu, a także w życiu i relacjach między narodami.

Twoje królestwo już nadeszło w postaci daru i obietnicy, teraz nadchodzi w życiu miłością i wiarą, która przemienia serce i dopiero nadejdzie, kiedy Ty będziesz wszystkim we wszystkich, a cały świat stanie się Twoim. Do tego czasu światła i piękna wszyscy jesteśmy w drodze. Prośba o nadejście Twojego królestwa pomaga nam zachować czujność i nadzieję, postrzegać rzeczy doczesne w perspektywie obiecanego piękna ostatecznego celu, upragnionego i wyczekiwanego, niebieskiego miasta.


opr. aś/aś 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: wiara Bóg ojcze nasz świat władza Jezus Królestwo Boże królestwo
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W