Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
PekaoStanisław Przepierski OP (oprac.)

Modlitwy o pokójISBN: 978-83-7502-479-1
Format: 80 x 120 mm
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 80
Rodzaj okładki: miękka


Modlitwa, a także post w intencji pokoju są sprawdzonym, biblijnym i niezastąpionym środkiem duchowym, uwalniającym od wszelkiego zła. Pokój jest wielkim darem Chrystusa.Fragment książki:

CZĘŚĆ II
Tajemnice światła

1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie

Przy Janie, nad Jordanem, gromadziły się tłumy ludzi. Pragnąc przebaczenia od Boga, podejmowali pokutę. Tęsknili za prawdziwym pokojem duszy i serca. Właśnie wobec tych ludzi Bóg Ojciec objawił Jezusa z Nazaretu jako swego Syna, a Jan nazwał Go Barankiem, gładzącym grzech świata.

2. Cud w Kanie Galilejskiej

Maryja pragnie niezachwianego pokoju i jedności małżonków oraz weselnych gości. W porę dostrzega zagrożenie. Jej słowa: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2, 5b), są ponadczasową lekcją zaufania Jezusowi. On, będąc Synem Bożym, zna najlepsze rozwiązania. Warto zawierzyć Jego miłosierdziu.

3. Głoszenie Królestwa i nawoływanie do nawrócenia

Jezus nauczał na górze: „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi ” (Mt 5, 9). Tak, Zbawiciel nigdy nie zapomni wysiłków podejmowanych w celu pojednania skłóconych ludzi. Jego Królestwo „to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym” (Rz 14, 17b).

4. Przemienienie na Górze Tabor

Piotr, Jakub i Jan w przemienionym Mistrzu ujrzeli Króla wiecznej chwały. Jan napisze później w Prologu do Ewangelii: „A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy” (J 1, 14). Chwała Chrystusa przepełnia czyste serca pokojem.

5. Ustanowienie Eucharystii

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie. Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata zmiłuj się nad nami. Baranku Boży, który z każdego zła możesz wyprowadzić dobro, obdarz nas pokojem!

opr. aś/aś 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pokój różaniec Baranek Boży tajemnice różańca tajemnice światła
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W