Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao
Jedność chrześcijan

Ks. Mateusz Żarnowiecki

Jedność chrześcijanJedność chrześcijan jest akcentowana przede wszystkim przez wspólną modlitwę, studiowanie Pisma św. i dokumentów Kościoła. W zasadzie spotkania te gromadzą środowiska wrażliwe religijnie, chciałoby się rzec, elitarne, i społeczności wiernych o dużym zaangażowaniu w sprawy Kościoła, oczytanych, zaznajomionych z aktualną nauką Ojca Świętego Swoistą rolę odgrywają tutaj media, mobilizujące szeroko pojętą społeczność, a nie tylko wspólnoty kościołów.

Inaczej wygląda jedność chrześcijan, gdy dotykamy problemów związanych z działalnością Caritas, jak udzielenie pomocy osobom chorym, ubogim, dotkniętym bezdomnością, bezrobociem, a czasami uzależnionych od różnego rodzaju używek Zda się powiedzieć, że ludzie dotknięci tymi problemami nie odbierają tak mocno, wewnętrznie czy zewnętrznie, potrzeby modlitwy o jedność chrześcijan. Odczuwają bowiem swoistą jedność wobec Boga, ponieważ są tymi z Ewangelii, nad którymi rzeczywiście pochylał się Chrystus Domagają się od nas pomocy i podobnej postawy.

Stąd warto w czasie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan zauważyć tych, których nie dzielą akurat problemy wyznaniowe, a łączy potrzeba miłości, zrozumienia i pomocy w imię Jedynego Boga. Tym znakiem jedności chrześcijan jest w Caritas włączenie się wspólnoty Kościoła ewangelicko-augsburskiego - Diakonii i wspólnoty Kościoła prawosławnego - Eleos w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, prowadzone od 10 lat przez Caritas Kościoła katolickiego w Polsce.

Dyrektor „Caritas" Archidiecezji Poznańskiej


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: miłosierdzie Caritas ekumenizm jedność Kościoła pomoc działalność charytatywna współpraca diakonia Eleos
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W