Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Wartość codzienności

Andrzej Cichoń

Po Bożym Narodzeniu

Po Bożym Narodzeniu - foto
Autor/źródło: Andrzej Cichoń

Mam nadzieję, że Szanowni Czytelnicy, podobnie jak ja, mieli bardzo udane Święta Bożego Narodzenia. Uroczystości jednak już się skończyły i wraca powoli zwykły czas.

W tym poświątecznym okresie, chciałem zwrócić uwagę na fragment wywiadu z ks. Grzegorzem Strzelczykiem, który przeczytałem akurat w Wigilię:

...bardzo mnie frapuje to, że mamy u Jezusa 30 lat kompletnej bezczynności, jeśli chodzi o „wysiłek zbawczy”. Jezus wtedy nic szczególnego nie robi, tylko normalnie żyje wśród ludzi. I nie wydaje się, żeby Mu się jakoś szczególnie spieszyło do wypełnienia misji, bo trzydziestolatek w tamtych czasach to był już naprawdę dojrzały facet.

Jezus spokojnie mógł zacząć swoją publiczną działalność, jak miał 22-23 lata, bo byłby już wtedy wiarygodny. A tam jest jakieś absolutne zwlekanie. Może Jemu się po prostu zwyczajnie dobrze żyło wśród ludzi? A może chodziło o to, żeby nam pokazać wartość codzienności?

Życzę sobie i nam wszystkim, by Jezusowi również dziś "się po prostu zwyczajnie dobrze żyło wśród ludzi" i byśmy potrafili docenić "wartość codzienności".

Pozdrawiam

Andrzej Cichoń

PS: Całość wywiadu TUTAJ


opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: zbawiciel Boże Narodzenie święta wartość codzienność
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W