Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Software

¬ródło: MeLADY

Karolina Cnota

Boski software - aplikacje

Wykorzystaj urządzenie, które nosisz przy sobie...

Evangelizo to aplikacja oparta o usługę „ewangelia na co dzień” proponowaną przez międzynarodowy zespół katolików pragnących rozpowszechnić czytanie Ewangelii. Każdego dnia znajdziesz w niej tekst ewangelii, a także czytań na dany dzień roku liturgicznego. Ewangelia opatrzona jest komentarzem, który pomaga lepiej zrozumieć czytany fragment oraz nasuwa odpowiednie przemyślenia. Aplikacja codziennie wyświetla spis świętych i błogosławionych, których wspominamy danego dnia, z krótką biografią wybranych osób, a także zawiera zbiór modlitw. Jest to świetne narzędzie dla osób zabieganych, lecz pragnących pogłębić swoją wiarę poprzez czytanie Pisma Świętego. Warto dodać, iż teksty dostępne są aż w trzynastu językach.

Słowo Boże to aplikacja analogiczna do Evangelizo, wspierana przez księży i braci Chrystusowców. Zawiera teksty Liturgii Słowa na dany dzień, a także adekwatne do niej rozważanie. Aplikacja umożliwia użytkownikowi przeglądanie poradnika zawierającego rady, jak czytać i rozważać Pismo Święte, umożliwia zapisywanie ulubionych fragmentów, udostępnia notatnik, z którego można skorzystać podczas rozważań, pozwala na dzielenie się czytanym fragmentem ze znajomymi oraz zawiera bardzo obszerny zbiór modlitw. Od aplikacji Evangelizo różni się opcjami dodatkowymi, jest równie godna polecenia.

Pismo Święte PL to program, w którym znajduje się tekst Pisma Świętego Biblii Tysiąclecia. Pozwala użytkownikowi na czytanie Pisma na wiele sposobów. Można czytać po kolei lub fragmentami, wyszukiwać słowa osobno w Starym i Nowym Testamencie, udostępniać fragmenty tekstów, a także dodawać zakładki w trakcie czytania, aby w łatwy sposób można było wrócić do zaznaczonych fragmentów w przyszłości. Co więcej, program zawiera bardzo obszerny modlitewnik oraz czytania na każdy dzień. Wszystkie powyższe funkcjonalności nie wymagają połączenia z Internetem, co jest dużym atutem w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań. Dodatkowo aplikacja zawiera brewiarz, komentarze do czytań z dnia oraz informacje o świętym z danego dnia, jednak te funkcjonalności są dostępne tylko online. Uważam, że jest to jedna z lepiej dopracowanych aplikacji w tej kategorii i warto zainstalować ją na swoim urządzeniu mobilnym.

"MeLADY" nr 2/2015

opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: kobieta Pismo Święte Ewangelia telefon komórkowy Aplikacje software smartfon
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W