Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Niebo istnieje... Naprawdę!


Niesamowita historia małego chłopca o wyprawie do nieba i z powrotem

Tłum. Olga Pieńkowska-Kordeczka

opinie:

Słowa uznania dla Niebo istnieje, naprawdę!

Poruszająca historia małego chłopca, który w szczery, prosty i dziecięcy sposób opisuje swój pobyt w niebie. Każdy powinien przeczytać tę ciekawą, przekonującą książkę – dla tych gotowych na podróż do nieba będzie inspiracją; niepewnym zaś mały chłopiec wskaże słuszną drogę. Jak powiedział Colton: „Niebo istnieje, naprawdę”.

– Don Piper
Lektor i autor: 90 minut w niebie

Raz na jakiś czas na moje biurko trafia rękopis o intrygującym tytule – tak właśnie było z książką Niebo istnieje, naprawdę. Początkowo myślałam, że szybko ją przekartkuję. Nie mogłam się jednak od niej oderwać i przeczytałam ją od deski do deski. Byłam pod wrażeniem opisywanej historii. Ta książka nie tylko sprawia, że człowiek umacnia swoją miłość do Boga i mniej boi się śmierci, ale również pomaga zrozumieć, czym jest niebo. Nie przesiaduje się tam, śpiewając Kumbaya przez tysiąc lat. Jest to miejsce, w którym człowiek rozpoczyna życie w pierwotnej jego formie, jak przed upadkiem ludzkości. Polecam tę książkę każdemu, kogo niebo w pewien sposób intryguje lub niepokoi i kto zastanawia się, jak wygląda życie wieczne.

– Sheila Walsh
Lektor: Women of Faith (Kobiety wiary) i autorka: Kiedy kobieta ufa Bogu, dzieją się cuda

Niebo nie jest nagrodą pocieszenia. To miejsce, które staje się wiecznym domem wszystkich wierzących. Serdecznie zapraszam do podróży z Coltonem i Toddem, podczas której wspólnie odkrywają cuda, tajemnice i splendor królestwa niebieskiego. Historia ta daje nadzieję na przyszłość i sprawia, że życie ziemskie nabiera większego znaczenia.

– Brady Boyd
Starszy Pastor, New Life Church, Colorado Springs

Napisano wiele książek o doświadczeniach ludzi, którzy stanęli u progu śmierci. Nie przeczytałem większości z nich, ponieważ nigdy nie byłem pewien, czy mogę ufać autorowi i wierzyć w jego szczerość. Jednak tę książkę przeczytałem od deski do deski niemalże jednym tchem. Dlaczego? Ponieważ osobiście znam autora i mam do niego zaufanie. Pisząc historię swojej rodziny, Todd Burpo sprawia nam fantastyczny prezent: razem z synem odkrywa przed nami tajemnicę wieczności i pozwala spojrzeć na życie po drugiej stronie oczami małego chłopca.

– dr Everett Piper
Dyrektor, Uniwersytet Wesleyan w Oklahomie
Autor: Why I’m a Liberal and Other Conservative Ideas

W tej pięknej, wspaniale napisanej książce, czteroletni Colton podczas narkozy przeżywa tak zwane „doświadczenie śmierci”, czyli NDE*. Badania, które przeprowadziłem na grupie 1,600 osób, potwierdzają, że NDE* często występuje u bardzo małych dzieci podczas narkozy. Pomimo wielu szczegółowych studiów nad doświadczeniem śmierci uważam historię Coltona za nadzwyczajną inspirację dla chrześcijan z całego świata.

- dr med. Jeffrey Long
Założyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Doświadczenia Bliskiego Śmierci
Autor: Co cię czeka po śmierci. Naukowe dowody na istnienie życia po życiu

Pięknie opisana namiastka nieba – przekona tych, którzy wątpią i poruszy tych, którzy wierzą.

– Ron Hall
Współautor: Same Kind of Different as Me

Niektóre historie muszą zostać opowiedziane, po prostu żyją własnym życiem. Książka, którą macie przed sobą, jest właśnie jedną z nich. Nie zatrzymacie jej na długo tylko dla siebie – przeżycia Coltona niespostrzeżenie wkradną się w wasze rozmowy w poszukiwaniu kogoś, kto jeszcze o nich nie słyszał. Wiem to z własnego doświadczenia, ponieważ przydarzyło się to i mnie.

- Phil McCallum
Starszy Pastor, Evergreen Community Church
Bothell, Washington

Biblia opisuje królestwo niebieskie jako dom Boga. Jest to prawdziwe miejsce, które staje się wiecznym domem każdego, kto odda swoje życie w ręce Pana. W tej książce Todd Burpo opisuje doświadczenia swojego małego syna z operacji usunięcia wyrostka robaczkowego. Jest to szczera, wzruszająca relacja, dodająca otuchy wszystkim wierzącym w życie wieczne.

– Robert Morris
Pastor, Gateway Church, Southlake, Teksas

Niebo istnieje, naprawdę jest wspaniałą książką, która pokazuje, jak ważna w życiu jest wiara – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

– dr med. Timothy P. O’Holleran

Historia Coltona mogłaby znaleźć się w Nowym Testamencie. Jednak w XXI wieku Bóg postanowił przemówić do nas przez małego, niewinnego chłopca, wraz z którym odkrywamy tajemnice nieba. Opis jest bardzo atrakcyjny, a prawda zaskakuje i sprawia, że chcemy wiedzieć więcej.

– Jo Anne Lyon
Superintendent Generalny, Kościół Wesleyański

Bóg jest tak twórczy i wiarygodny! Odkrycia tej książki potęgują tę prawdę i ukazują ją pod innym kątem. Znam Coltona od urodzenia. Już jako małe dziecko wykazywał zainteresowanie Bogiem i wiarą. W wieku trzech lat, siedząc mi na kolanach, zapytał, czy chciałbym pójść do nieba po śmierci. „Musisz mieć Jezusa w sercu” – powiedział. Ta książka rzuca nowe światło na rzeczywistość Boga, który często wydaje się niedostępny, a jednak ujawnia się w najbardziej nieoczekiwanych dla nas momentach.

– Phil Harris
Superintendent Okręgowy, Kościół Wesleyański, Okręg Kolorado-Nebraska

Zawsze miło usłyszeć, że obrazy Akiane wpłynęły na życie innych ludzi, a ten przedstawiający postać Chrystusa „Księcia Pokoju” jest jednym z najbardziej. Jako rodzic dziecka, które doświadczyło czegoś niezwykłego i niewytłumaczalnego, cieszę się tą niesamowitą historią i raduję wraz z rodziną Coltona.

– Forelli Kramarik
Współautorka: Akiane: Her Life, Her Heart, Her Poetry


„Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego”. (Mt 18, 3)
Jezus z Nazaretu
* NDE – Near Death Experience (przyp. tłum.)opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: dziecko książka niebo uznanie Colton Niebo istnieje... Naprawdę! Colton Burpo

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W