Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Tajemnica urodzin w oczach dzieckaMoja siedmioletnia córeczka zapytała: Mamusiu, czy to prawda, że bocian przynosi dzieci? Nie potrafiłam, niestety, wytłumaczyć jej tajemnicy narodzenia.

Mamusia może odpowiedzieć w taki mniej więcej sposób: „To nieprawda, że bocian przynosi dzieci. To tylko tak się mówi, jak jakąś bajkę. Jesteś mała, ale przecież widziałaś bociana i słyszałaś, jak bociek klekocze, ale nigdy nie widziałaś żeby niósł dziecko. On jest do tego, by w gnieździe wychować przez lato młode boćki.

Małe dziecko nosi pod swym sercem każda mama. I tam rośnie bezpiecznie. Pokażę ci taką mamę, to zobaczysz, jak ona się męczy, by takie dziecko udźwignąć. Takiej mamie trzeba pomagać, np. trzeba ustąpić jej miejsca w autobusie, by mogła sobie usiąść. Wszyscy w domu powinni jej pomagać i nie denerwować jej, ale modlić się za nią i za jej dziecko, by rosło zdrowe i mogło się urodzić.

Na Boże Narodzenie obchodzimy radosne święto na pamiątkę, jak Maryja, Matka Boża, porodziła w stajence na sianku Dzieciątko Boże. Każda dziewczynka rośnie po to, aby w przyszłości być mamą, chyba że będzie miała szczególną miłość i łaskę Bożą i obierze stan życia zakonnego.

Mama nosi dzieciątko pod sercem dziewięć miesięcy. Potem przychodzi radosna chwila narodzenia maleństwa. Oczekuje jej każda mama i wszyscy w domu. Jest to radosna chwila, ale przyjście na świat dziecka nowego łączy się zawsze z wielkim cierpieniem matki rodzącej, a nawet z wielkim niebezpieczeństwem dla jej życia. Za to wszystkie dobre dzieci kochają swą matkę i starają się być dla niej radością”.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: rodzina małżeństwo poradnik
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W