Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


BEATYFIKACJA PAWŁA VI

Papież Franciszek

Z pomocą Maryi

19 X 2014 — Słowa Papieża przed modlitwą «Anioł Pański»Przed modlitwą maryjną, odmówioną z wiernymi uczestniczącymi w Mszy św. beatyfikacyjnej, Papież Franciszek powiedział:

Drodzy Bracia i Siostry!

Na zakończenie tej uroczystej celebracji pragnę pozdrowić pielgrzymów przybyłych z Włoch i z różnych krajów, a zwłaszcza delegacje oficjalne. W szczególności witam wiernych z diecezji Brescii, mediolańskiej i rzymskiej, które w znaczący sposób związane są z życiem i posługą papieża Montiniego. Dziękuję wszystkim za obecność i zachęcam do wiernego postępowania według nauczania i przykładu nowego błogosławionego.

Był on wytrwałym zwolennikiem misji ad gentes; świadczy o tym przede wszystkim adhortacja apostolska Evangelii nuntiandi, którą zamierzał rozbudzić zapał i zaangażowanie na rzecz misji Kościoła. Adhortacja ta jest nadal aktualna, zachowuje całą swoją aktualność! Ważne jest wzięcie pod uwagę tego aspektu pontyfikatu Pawła VI właśnie dzisiaj, gdy obchodzony jest Światowy Dzień Misyjny.

Zanim wszyscy razem zwrócimy się do Matki Bożej z modlitwą Anioł Pański, pragnę podkreślić, że bł. Pawła VI cechowała głęboka pobożność maryjna. Temu papieżowi lud chrześcijański zawsze będzie wdzięczny za adhortację apostolską Marialis cultus i za to, że przy okazji zakończenia trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II ogłosił Maryję «Matką Kościoła».

Niech Maryja, Królowa Świętych i Matka Kościoła, wspomaga nas w wiernym wypełnianiu w naszym życiu woli Pana, tak jak czynił to nowy błogosławiony.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: ewangelizacja papież Paweł VI Marialis cultus beatyfikacja Evangelii nuntiandi kult Maryi
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W