Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jubileusz Miłosierdzia

Papież Franciszek

Ty jesteś Matką Miłosierdzia

Modlitwa Papieża Franciszka na placu Hiszpańskim8 grudnia po południu Papież Franciszek udał się na plac Hiszpański, gdzie zgodnie z tradycją złożył kwiaty pod kolumną, na której znajduje się figura Matki Bożej, i odmówił modlitwę, którą ułożył specjalnie na tę okazję. Po uroczystości przywitał się z czekającymi tam na niego od wielu godzin chorymi i wolontariuszami, którzy im towarzyszyli, po czym pojechał do bazyliki Matki Boskiej Większej, by pomodlić się przed wizerunkiem Maryi «Salus Populi Romani». Poniżej zamieszczamy papieską modlitwę.

Dziewico Maryjo, w tym dniu święta Twojego Niepokalanego Poczęcia przychodzę, by złożyć Ci hołd wiary i miłości świętego ludu Bożego, który żyje w tym mieście i diecezji.

Przychodzę w imieniu rodzin, z ich radościami i trudami; dzieci i młodych, otwartych na życie; osób w podeszłym wieku, bogatych w lata i doświadczenie; w szczególności przychodzę do Ciebie w imieniu chorych, więźniów, tych, dla których droga jest bardziej uciążliwa.

Jako pasterz przychodzę również w imieniu tych, którzy przybyli z dalekich stron w poszukiwaniu chleba i pracy.

Pod Twoim płaszczem jest miejsce dla wszystkich, bo Ty jesteś Matką Miłosierdzia.

Twoje serce pełne jest czułości dla wszystkich Twoich dzieci: czułości Boga, który od Ciebie przyjął ciało i stał się naszym bratem, Jezusem, Zbawicielem każdego mężczyzny i każdej kobiety.

Patrząc na Ciebie, Matko nasza Niepokalana, widzimy zwycięstwo Bożego miłosierdzia nad grzechem i wszystkimi jego konsekwencjami; i rozpala się w nas nadzieja na lepsze życie, wolne od niewoli, uraz i lęków.

Dziś tutaj, w sercu Rzymu, słyszymy Twój głos Matki, która wzywa wszystkich do wyruszenia w drogę do tych Drzwi, które symbolizują Jezusa.

Mówisz do wszystkich: «Chodźcie, zbliżcie się z ufnością; wejdźcie, a otrzymacie dar Miłosierdzia; nie lękajcie się, nie wstydźcie się: Ojciec czeka na was z otwartymi ramionami, by wam przebaczyć i przyjąć was w swoim domu.

Przychodźcie wszyscy do źródła pokoju i radości».

Dziękujemy Ci, Matko Niepokalana, że na tę drogę pojednania nie posyłasz nas samych, lecz nam towarzyszysz, jesteś z nami i wspierasz we wszelkich trudnościach.

Bądź błogosławiona, teraz i na zawsze, Matko. Amen.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Maryja Matka Boża miłosierdzie opieka Niepokalana Niepokalane Poczęcie NMP czułość plac Hiszpański Jubileusz Miłosierdzia płaszcz Maryi
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W