Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Jan Paweł II

WIERNI ŚWIADKOWIE CHRYSTUSA

Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański». 3 X 19991. Na zakończenie tej uroczystej liturgii pragnę serdecznie pozdrowić was wszystkich, drodzy pielgrzymi, którzy przybyliście z różnych części Włoch i Europy, aby oddać cześć nowym błogosławionym. Szczególne pozdrowienie kieruję do pielgrzymów z niziny bolońskiej, z diecezji Brescia, z Lacjum i Abruzji oraz z Sardynii. Ogarniam nim też uczestników pierwszego krajowego Kongresu Miłosierdzia Bożego, który odbył się w ostatnich dniach w Rzymie.

Dziękuję wam za obecność i modlitwę. Wraz z wami pragnę teraz zwrócić się z serdeczną i żarliwą modlitwą do Maryi, Królowej Wszystkich Świętych. W Jej szkole sześcioro nowych błogosławionych uczyło się iść za Chrystusem, każdego dnia na nowo wypowiadając swoje bezwarunkowe «tak» wobec Bożego zamysłu miłości.

Niebieskiej Matce Kościoła oraz tym wiernym świadkom Chrystusa pragniemy w szczególny sposób powierzyć prace II Specjalnego Zgromadzenia Synodu Biskupów poświęconego Europie, rozpoczęte przed dwoma dniami. Drodzy bracia i siostry, wspomagajcie Ojców Synodalnych modlitwą, zwłaszcza modlitwą różańcową, której odmawianie Kościół szczególnie zaleca w październiku.

2. Pozdrawiam pielgrzymów przybyłych na beatyfikację ks. Edwarda Poppe, zwłaszcza jego rodaków z Belgii. Nowy błogosławiony darzył wielką czcią Matkę Bożą. Zachęcam ich, aby w swoim życiu chrześcijańskim szli za przykładem ks. Poppe. Wzywam kapłanów, aby poznając lepiej jego życie i jego przesłanie stawali się narzędziami w ręku Boga, które pomagają Mu powoływać młodych ludzi do swojej służby w kapłaństwie i życiu konsekrowanym. Módlmy się gorąco do Boga, aby posłał robotników na swoje żniwo. Zawierzajmy te intencje wstawiennictwu Maryi!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: beatyfikacja życie konsekrowane anioł pański Kongres Miłosierdzia Bożego Edward Poppe
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W