Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Kanonizacja bł. Josemarii Escrivy de Balaguera
Jan Paweł II

Jego przykład niech was umacnia

6 X 2002 — Rozważanie papieskie przed modlitwą «Anioł Pański»1. Na zakończenie tej uroczystej liturgii pragnę serdecznie pozdrowić pielgrzymów przybyłych ze wszystkich stron świata. Szczególne pozdrowienie kieruję do przedstawicieli władz państwowych, licznych osobistości i pielgrzymów z Włoch. Nowy święty prowadził w tym kraju szeroką działalność dla dobra dusz i głosił Ewangelię we wszystkich środowiskach.

2. po francusku:

Pozdrawiam serdecznie delegacje i pielgrzymów francuskojęzycznych, przybyłych na kanonizację Josemarii Escrivy. Niech nauczanie nowego świętego będzie dla was źródłem duchowej inspiracji, potrzebnej do postępowania drogą świętości w codziennym życiu. Z serca wam wszystkim błogosławię.

po angielsku:

Członków różnych delegacji i wszystkich, którzy przybyli z krajów anglojęzycznych, zachęcam, aby wzięli sobie do serca nauczanie nowego świętego: niech Jezus Chrystus będzie natchnieniem i celem waszego codziennego życia we wszystkich jego aspektach. Was i wasze rodziny polecam wstawiennictwu św. Josemarii i modlę się o obfite błogosławieństwo dla waszej działalności i pracy apostolskiej.

po niemiecku:

Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów niemieckojęzycznych, którzy uczestniczą w uroczystościach z okazji wyniesienia do chwały ołtarzy ks. Josemarii Escrivy de Balaguera. Jego słowo i przykład niech was umacniają w dążeniu do świętości. Wypełniajcie swe codzienne obowiązki z miłości do Boga. Niech Bóg was obdarzy pełnią swej łaski!

po hiszpańsku:

Pozdrawiam wszystkie oficjalne delegacje oraz uczestników kanonizacji Josemarii Escrivy de Balaguera, którzy tak licznie przybyli z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej. Odpowiadając, tak jak Piotr, na wezwanie Jezusa, by wypłynąć na głębię, bądźcie apostołami w swoich środowiskach. Niech wam towarzyszy w drodze Najświętsza Maryja Panna i wstawiennictwo nowego świętego!

po portugalsku:

Pozdrawiam również obecnych tu pielgrzymów portugalskojęzycznych. Niech św. Josemaría będzie dla was wzorem w dążeniu do uświęcania waszej pracy i waszych rodzin! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

po polsku:

Serdecznie pozdrawiam wszystkich członków Opus Dei, czcicieli św. Josemarii i wszystkich pielgrzymów z Polski. Niech jego wstawiennictwo będzie dla wszystkich źródłem łask, a charyzmat jego życia niech was inspiruje na drogach duchowego rozwoju. Niech Bóg wam błogosławi!

3. po włosku:

Miłość do Matki Bożej znamionowała całe życie św. Josemarii Escrivy i jest istotnym elementem dziedzictwa, które pozostawił on swym duchowym synom i córkom. Prośmy pokorną Służebnicę Pana, abyśmy wszyscy za wstawiennictwem tego Jej oddanego syna zostali obdarzeni łaską wiernego naśladowania Jej na trudnej drodze ewangelicznej doskonałości.

Pozdrawiam też serdecznie prałata Opus Dei i wszystkich członków stowarzyszenia: dziękuję wam za wszystko, co czynicie dla Kościoła.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: ewangelizacja Opus Dei świecki kanonizacja świeccy Josemaria Escriva de Balaguer
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W