Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Szlachetna Paczka 2015

Stowarzyszenie Wiosna

Para Prezydencka przygotowała SZLACHETNĄ PACZKĘ- Bardzo cieszymy się, że jako Para Prezydencka możemy wesprzeć to piękne dzieło — powiedział Prezydent RP, Andrzej Duda. Razem z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą zaangażowali się w SZLACHETNĄ PACZKĘ i przygotowali pomoc dla potrzebującej rodziny.

Para Prezydencka w niedzielę w Pałacu Prezydenckim przygotowała Paczkę dla kobiety z województwa mazowieckiego samotnie wychowującej ośmioro dzieci. Wśród największych potrzeb rodziny znalazła się żywność, środki czystości oraz materiały szkolne, które pomogą dzieciom w nauce. Pierwsza Dama przygotowała także osobisty upominek oraz list z życzeniami dla rodziny.

Wspólne zadanie - pomagać

 - Zdajemy sobie sprawę z tego, ilu ludzi potrzebujących jest w naszym kraju. Każda pomoc jest ważna i cieszymy się, że możemy dołączyć do SZLACHETNEJ PACZKI — powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

- To nasze wspólne zadanie — pomagać i sprawić, żeby nikt nie został sam ze swoim cierpieniem. Mam nadzieję, że ten okres przedświąteczny wyzwoli dobro w nas wszystkich i każdy znajdzie swój sposób na pomaganie — dodała Pierwsza Dama.

O niezwykłym charakterze projektu wspomniał w swoim przemówieniu Prezydent: - Indywidualne podejście, łączenie ludzi, dbanie o każdego. Ksiądz Jacek Stryczek przypomina współczesnego Świętego Mikołaja, a wolontariusze — anioły, które docierają do najbardziej potrzebujących — powiedział.

Ksiądz Jacek Stryczek dodał, że Paczka to już sprawa narodowa — Chcemy zmienić cały kraj tak, aby ludzie kochali się nawzajem, żeby biedni byli bliżej bogatych, bogaci bliżej biednych, a młodzież wychowywała się w ideałach. Podczas spotkania ks. Stryczek wręczył Parze Prezydenckiej Raport o polskiej biedzie przygotowany przez SZLACHETNĄ PACZKĘ. Więcej informacji: www.raportobiedzie.pl.

Świat, w którym chce się żyć

Twórca SZLACHETNEJ PACZKI przypomniał również o tym, że za tydzień odbędzie się Finał projektu, a na stronie szlachetnapaczka.pl wciąż można wybrać rodzinę i przygotować dla niej pomoc. — Jeszcze ostatnie rodziny i darczyńcy łączą się, żeby sobie wzajemnie pomagać. To jest taki świat, w którym chce się żyć, bo ludzie nie są na siebie obojętni i potrafią sobie pomagać w sposób celowy — taki, który podnosi, buduje i odmienia całą rzeczywistość.

Pomoc przygotowana przez Parę Prezydencją trafi do potrzebującej rodziny już w najbliższy weekend — finał Paczki.

- Cieszę się, że ta rodzina otrzyma tak serdecznie przygotowaną pomoc. W ich życiu ostatnio wydarzyła się tragedia — dzieci straciły ojca. Mama została z nimi sama, jedno dziecko jest niepełnosprawne. Jestem pewien, że Paczka będzie dla nich impulsem i że da im nadzieję na lepszą przyszłość. Poczują, że nie są sami — to jest najważniejsze — mówi Kamil, wolontariusz obdarowanej przez Parę Prezydencką rodziny.

Zaangażowanie Głowy Państwa oraz Pierwszej Damy w SZLACHETNĄ PACZKĘ to już tradycja. Wcześniej do projektu dołączyła Pierwsza Dama Maria Kaczyńska, a w kolejnych latach Bronisław Komorowski z żoną Anną.

SZLACHETNA PACZKA organizowana jest od 2001 roku. Tylko w zeszłym roku konkretna pomoc dotarła do 19 580 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, a wartość przekazanej przez darczyńców pomocy wyniosła ponad 40 milionów złotych.

*

15. lat mądrej pomocy. Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI już dzisiaj, wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i odkryj idealny dla siebie sposób na pomaganie:

 - Zrób paczkę i pomóż rodzinie w potrzebie!

- Pomóż dziecku z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI pokonać szkolne porażki

- Zrób dobry uczynek na Święta, wpłać na Paczkę

- Skuś się na Filantropię dla Wymagających i wspieraj Paczkę regularnie

- Nowa propozycja dla firm — zostań Inwestorem Społecznym i wspieraj Paczkę lokalnie

- Zostań wolontariuszem  — dołącz do Drużyny SuperW na www.superw.pl


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: polityka społeczeństwo bieda opieka społeczna ubodzy zaangażowanie społeczne prezydent RP Szlachetna Paczka Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W