Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


L'Osservatore Romano: Papież Franciszek i ekumenizm [10.1.2017]

L'Osservatore Romano

Kto bije w dzwon

Modlitwa Papieża o jedność chrześcijanNa wideo przesuwają się obrazy miejsc kultu katolików, prawosławnych, protestantów, z charakterystycznymi złoconymi kopułami, tradycyjnymi dzwonnicami, dzwonami ogłaszającymi swoim biciem święto. Widać osoby młodsze i starsze rozdające żywność i odzież ubogim oraz potrzebującym w różnych częściach świata, a w tle słychać słowa Papieża Franciszka: „W dzisiejszym świecie liczni chrześcijanie z różnych Kościołów pracują razem w służbie potrzebującej ludzkości, na rzecz obrony ludzkiego życia i jego godności, stworzenia i przeciwko niesprawiedliwościom”.

Jest to temat przedstawiony przez Franciszka w przesłaniu wideo związanym z intencją modlitwy na styczeń 2017 r., rozpowszechnionym na stronie internetowej - www.apmej.org - światowej sieci modlitwy Papieża (Apostolatu Modlitwy). Następnie pokazane jest spotkanie Papieża z Bartłomiejem w Ziemi Świętej, którzy idą razem. Obrazy te stanowią ramę dla słów Papieża: „To pragnienie, by iść razem, współpracować w posłudze i w solidarności wobec słabszych i tych, którzy cierpią, jest powodem radości dla wszystkich”.

Widać potem sznur dzwonu, trzymany przez cztery ręce, które razem biją w dzwon. I zachęta Papieża: „Złącz twój głos z moim, by modlić się za tych, którzy modlitwą i braterską miłością bliźniego wnoszą wkład w przywrócenie pełnej komunii kościelnej, aby służyć wyzwaniom ludzkości”. Wideo kończy widok wielu rąk wzniesionych do nieba. Każda z nich reprezentuje inną rasę i kulturę, ale łączy je wspólne pragnienie jedności.

Podobnie jak poprzednie, również to wideo zostało opracowane przez agencję Machi, która zajmuje się produkcją i dystrybucją, we współpracy z Watykańskim Ośrodkiem Telewizyjnym, przez który zostało zrealizowane.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: ekumenizm jedność Kościoła jedność chrześcijan dialog międzyreligijny dzwon wideo papież Franciszek intencje modlitwy iść razem
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W