Opoka - Portal katolicki
opoka.news
PekaoKATOLICKIE STOWARZYSZENIE FILMOWE

im. św. Maksymiliana Marii Kolbego
ul. Barska 2; 02-315 Warszawa tel/fax (+48 22) 823 44 89;

e-mail:
ksf@waw.org.pl ; festiwal@isf.pl ; Internet: www.warszawa.org.pl/ksf
NIP 522- 10- 04- 022 ; Konto Bankowe: Katolickie Stowarzyszenie Filmowe
BPH SA O/ Warszawa, Nowogrodzka 50 Nr 49 1060 0076 0000 4010 4020 3569
Zarząd KSF:
Zygmunt Gutowski - prezes,
Andrzej Bogusław Januszewski - wiceprezes, dyrektor Festiwalu Niepokalanów
Wiesław Domagalski- wiceprezes, Danuta Stachyra - skarbnik, Romuald Lech Wierzbicki - sekretarz, , Elzbieta Cieślik, Iwona Romanowska, Eugeniusz Jachym , Antoni Zięba.


Komunikat Katolickiego Stowarzyszenia Filmowego z dnia 14 lutego 2005 r.

na temat
XX Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2005

Festiwal odbędzie się w dniach od 23 do 29 maja br w Niepokalanowie i Warszawie. Uroczyste Otwarcie Festiwalu nastąpi w poniedziałek 23 maja o godz. 16.oo i rozpocznie się Mszą św. celebrowana
przez Prymasa Polski Józefa Kardynała Glempa, patrona Festiwalu. Zakończenie Festiwalu nastąpi w niedzielę 29 maja br o godz. 13.oo. Tego dnia wieczorem o godz. 19.oo planowane jest w Warszawie w Katedrze Praskiej uroczyste zakończenie II Polonijnego Przeglądu Multimedialnego, połączone z koncertem i projekcja nagrodzonych filmów. Podczas Festiwalu planuje się organizację kiermaszu wydawnictw audiowizualnych.
Na Festiwal nadesłano 136 filmów oraz 73 programy radiowe i 5 programów multimedialnych
z 19 krajów: Australii, Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Francji, Irlandii, Indii, Indonezji, Kanada, Meksyku, Madagaskaru, Rosji, Słowacji, Tajlandii, Ukrainy, USA, Węgier i Polski Coraz więcej zgłoszeń filmów do przeglądu selekcyjnego jest przesyłana na DVD i VCD, zgłoszono także film z Indii zamieszczony w internecie. W internecie można oglądac także film "Jezus" - Grand Prix Festiwalu Niepokalanów 2000 oraz filmy i relację z uroczystości rozdania nagród Festiwalu Niepokalanów 2001.
Szczegóły na na stronach www.warszawa.org.pl/niepokalanow
Zakończenie prac Komisji Selekcyjnej kwalifikującej dzieła do projekcji konkursowych Festiwalu Niepokalanów 2005 przewidziane jest w początkach kwietnia br. W dniu 11 maja br odbędzie się Konferencja Prasowa połączona z prezentacją laureatów dorocznej nagrody im. Juliana Kulentego "Multimedia w służbie Ewangelizacji". W roku ubiegłym nagrodę otrzymali Mel Gibson za film "Pasja" i ojciec Tadeusz Rydzyk
za zainicjowanie działalności radia, telewizji, dziennika, wydawnictw i wyższej szkoły medialnej.
Katolickie Stowarzyszenie Filmowe oczekuje na wsparcie organizacji Festiwalu i pomoc w ufundowaniu nagród ze strony takich tradycyjnych już oraz nowych partnerów jak Ministerstwo Kultury, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A., Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Prezydent m.st. Warszawy, Stowarzyszenie Wspólnota Polska, Starostwo Powiatowe Sochaczew, Burmistrz Sochaczewa, Wójt Gminy Teresin, Fundacja dla Warszawy, Fundacje Polska-Europa-Polonia, Klub Miłośników Dobrych Mediów KMDM, a także - wsparcie ze strony mediów, nie tylko katolickich.


Jeszcze do 31 marca br trwa nadsyłanie filmów i programów telewizyjnych, programów radiowych i multimedialnych oraz fotografii i stron www na temat życia Polaków zagranicą na organizowany od ubiegłego roku jako impreza towarzysząca Festiwalowi

II POLONIJNY PRZEGLĄD MULTIMEDIALNY
Uniwersalny formularz zgłoszeniowy filmów, programów radiowych i telewizyjnych oraz programów multimedialnych (nie wszystkie rubryki muszą być wypełnione) znajduje się na stronie Festiwalu Niepokalanów 2005 w internecie: www.warszawa.org.pl/niepokalanów .
Biuro Festiwalu: Katolickie Stowarzyszenie Filmowe; ul. Barska 2; 02-315 Warszawa;
tel./fax 0....22 823 44 89; e-mail:
festiwal@isf.pl ; festiwal@waw.org.pl
Biuro Festiwalu jest czynne w poniedziałki w godz. 15 -19, a w środy w godz. 10-14.

W Warszawie i w innych miastach - przewiduje się projekcje filmów nagrodzonych na poprzednich Festiwalach oraz prezentowanych i nagrodzonych na Festiwalu Niepokalanów 2005.
Zapraszamy do współpracy w organizacji Festiwalu wszystkich ludzi dobrej woli. Oczekujemy pomocy finansowej, zapewniamy możliwość umieszczenia reklam w katalogu festiwalowym, na stronach internetowych i w miejscach imprez festiwalowych. Jesteśmy otwarci także na inne formy współpracy i pomocy. Serdecznie zapraszamy do osobistego udziału w Festiwalu Niepokalanów 2005.

Zygmunt Gutowski prezes
Katolickiego Stowarzyszenia Filmowego


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: film kino festiwal polonia multimedia Niepokalanów konkurs festiwal filmowy Niepokalanów 2005 zgłoszenie Przegląd Multimedialny
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W