Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Anna Wójtowicz

DYLEMATY ADOPCYJNE

Książka Jaymie Stuart Wolfe "Adopcja. Czy jesteście gotowi?" jest jedną z niewielu na polskim rynku propozycji skierowanych do osób stojących wobec decyzji o adoptowaniu dziecka.

Autorka odwołując się do własnych doświadczeń, przedstawia cały kalejdoskop emocji, wątpliwości, a potem także biurokratycznych przeszkód z jakimi borykają się rodzice adopcyjni.

Poradnik ten może pomóc osobom poszukującym informacji na temat procesu podejmowania decyzji o adopcji, o wieku i płci dziecka oraz o chorobach z którymi będą musieli ewentualnie się zmierzyć. Autorka nie ukrywa, że napięcie związane z tak poważną decyzją, ma swoje konsekwencje w zachowaniach wszystkich członków rodziny adoptującej dziecko.

Bardzo wzruszające są opisywane przez nią sceny spotkania z dziećmi w domach dziecka, które jednak daleko odbiegają od polskiej rzeczywistości. Procedura adopcyjna to już specyfika konkretnego kraju, dlatego amerykańska perspektywa może być traktowana tylko jako przykład.

Warto podkreślić, że wartość tej pozycji nie leży w zorientowaniu czytelnika w procedurach adopcyjnych lecz raczej w wyrazistym nakreśleniu uczuć i dylematów z którymi, raz po raz przychodzi się stykać kolejnym, otwartym na przyjęcie nowego członka rodziny, osobom.

Wszystkim, którzy dzięki lekturze książki Jaymie Stuart Wolfe podejmą decyzję o adopcji życzymy siły i wytrwałości w realizacji planów oraz jak najszybszego powiększenia rodziny.
Jaymie Stuart Wolfe

"Adopcja. Czy jesteście gotowi?"

ISBN: 978-83-7569-020-0


>> Fragmenty na naszych stronach

>> Więcej w wydaniu papierowym


opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: dziecko rodzina małżeństwo rodzice decyzja adopcja małżonkowie dziecko adoptowane dylematy rodzice adopcyjni
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W