Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


KOMUNIKAT

8.05.2006Redemptoryści Warszawskiej Prowincji z wdzięcznością przyjęli treść komunikatu Rady Stałej i biskupów diecezjalnych wydanego w dniu 03.05.2006 r. (w Uroczystość Królowej Polski i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-ciego Maja) dotyczącego Radia Maryja. „Uznanie i podziękowanie za wielką pracę ewangelizacyjną prowadzoną przez Radio Maryja” jest dla polskich redemptorystów wielką zachętą i zobowiązaniem, by ich medialna posługa ewangelizacyjna w Kościele przybierała coraz doskonalsze formy.

Służba prawdzie w miłości według ewangelicznej zasady, iż „prawda was wyzwoli”, pozostanie również i w przyszłości podstawowym czynnikiem wytyczającym pracę ewangelizacyjną Radia Maryja. W jedności z pasterzami Kościoła w Polsce redemptoryści pragną wypełniać wskazania Benedykta XVI: „niech głoszą Bożą prawdę, uwrażliwiając współczesny świat na dziedzictwo wartości chrześcijańskich, niech ich głównym celem będzie zbliżanie wiernych do Chrystusa, budowanie wspólnoty Kościoła....”

Redemptoryści ubolewają jednak, że w realizacji tego dzieła nadal spotykają się w mediach z kłamliwymi i niesprawiedliwymi artykułami i komentarzami.

 

Rzecznik Zarządu Warszawskiej Prowincji Redemptorystów

o. Jan Zubel CSsR


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Radio Maryja Episkopat biskupi redemptoryści KEP komunikat

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W