Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Kiedy Europa szukała Azji

Ogólnopolski Konkurs Jubileuszowy o Franciszku Ksawerymwww.jezuici.pl/konkurs

KALENDARZ KONKURSU

1. października 2005

(sobota)

Uruchomienie STRONY internetowej

30. listopada 2005

(środa)

Termin przyjmowania ZGŁOSZEŃ

3. grudnia 2005

(sobota)

Inauguracja ROKU JUBILEUSZOWEGO

12. stycznia 2006

(czwartek)

Etap SZKOLNY

14. marca 2006

(wtorek)

Etap REJONOWY

16. maja 2006

(wtorek)

FINAŁ

18. września 2006

(poniedziałek)

PUBLIKACJA materiałów z Konkursu

Polscy jezuici w Roku Jubileuszowym 2006 związanym m. in. z 500 rocznicą urodzin Franciszka Ksawerego (1506—1552), Apostoła Dalekiego Wschodu organizują okolicznościowy konkurs. Głównym organizatorem jest Ogólnokształcące Liceum Jezuitów w Gdyni. Tematyka obejmuje dzieje misji katolickich na Dalekim Wschodzie i niezwykłego spotkania kultury europejskiej z kulturami Azji. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny, dlatego wszyscy, którzy interesują się: historią, geografią, kulturą, religią i filozofią, a także naukami technicznymi, będą mogli sprawdzić siebie, podzielić się swoją fascynacją z rówieśnikami z całej Polski, nawiązać nowe znajomości i rozwinąć własne zainteresowania.

Będzie oczywiście trochę rywalizacji, bo to konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Przede wszystkim chodzi nam jednak o to, by wykorzystując współczesną technikę wirtualną, umożliwić nawiązanie współpracy między młodymi ludźmi. Dlatego zasadniczym medium konkursu będzie strona internetowa. Znajdą się na niej informacje o konkursie, ale także FORUM dla wymiany informacji i doświadczeń, CZYTELNIA, w której zamieścimy bibliografię, interesujące artykuły, linki oraz konspekty ciekawych lekcji. Będzie można zadać pytanie ekspertowi, podzielić się wynikiem własnych naukowych badań, podsunąć innym jakąś interesującą książkę lub wyszperany gdzieś artykuł.

Konkurs składa się z dwóch etapów: szkolnego i rejonowego. Najlepszych z najlepszych zaprosimy na wielki finał do Gdyni. Najlepsze prace zostaną opublikowane.

Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych otwartych na świat i ludzi, którzy mają dość odwagi, by wziąć udział w tym projekcie. To pierwszy konkurs, w którym sukces w dużym stopniu zależy od współpracy między uczestnikami.

Jezuici ogłaszają również towarzyszący głównemu konkursowi Konkurs Artystyczny pod tym samym tytułem. Bogaty i tajemniczy świat Dalekiego Wschodu może stać się inspiracją dla wielu młodych artystów. Może stać się nią również wytrwała i ciężka praca misjonarzy, a zwłaszcza głównego bohatera Franciszka Ksawerego. Techniki malarskie, rzeźba, plakat, poezja, dramat, film, projekcja multimedialna... Organizatorzy nie wskazują na określony środek artystycznego wyrazu. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Będą także zaproszone do udziału w Jubileuszowej wystawie.

Prosimy o przesyłanie na podany niżej adres stron www szkół zainteresowanych udziałem w konkursie oraz adresów email, które umożliwią kontakt. Czekamy na wszystkich odkrywców Dalekiego Wschodu śladami Franciszka Ksawerego.

Wszelkich informacji udziela ks. Paweł Szpyrka SJ, koordynator projektu.

Kontakt: pszpyrka@vp.pl; tel. +48 22 542 10 18; 02-536 WARSZAWA, ul. Narbutta 21.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: misje Chiny Jezuici Azja Daleki Wschód konkurs Franciszek Ksawery dialog kultur
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W