Temat: W poszukiwaniu zbawienia
Ileż to razy spotkać się można z sytuacją, że sami katolicy nie szczędzą cierpkich słów pod kątem wyznawanej wiary, jednocześnie doszukując się samych pozytywów w innych religiach, w tym niechrześcijańskich? Spotyka się przecież nader często sytuacje, gdzie religia, wiara, system wartości oceniany jest jedynie pod kątem estetyki, przeżyć, złożoności rytuałów, podczas, gdy dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam z całą mocą, co jest istotą wyznawanej wiary i o co chodzi w praktykowaniu naszej religii. Wyznawać Jezusa Chrystusa jako zbawiciela i w sercu mieć wiarę, to droga do usprawiedliwienia i zbawienia.
Pismo Święte nawet już w starym Testamencie tak wiele razy napomina nas, że zbawienie nie przyjdzie ani ze Wschodu ani z Zachodu. Nie przyniesie go obce mocarstwo ani nie osiągnie go człowiek sam z siebie. Po grzechu pierwszych rodziców człowiek jest zbyt słaby, aby osiągnąć szczęście wieczne o własnych siłach. Potrzebuje pomocy z wysoka i tę pomoc może otrzymać tylko od Zbawiciela Świata. Jezus nie jest przecież jedynie legendarnym bohaterem z minionych czasów, którego chwała już dawno przeminęła. Jezus żyje i zbawia także dziś.
Gdybyśmy mieli w sercu wiarę, nie szukalibyśmy zbawienia i inspiracji u obcych bogów, ale oddawalibyśmy cześć i chwalili Imię Tego, w którego ręku jest życie i śmierć, Tego, Który sam ofiarował się za nas i umiłował nas do końca. Jakże trudno doprawdy zrozumieć tych katolików, którzy w imię jakiejś religijno politycznej poprawności dopatrują się wszystkiego co złe we własnej wierze i religii, zaś coraz bardziej zdają się być zafascynowani obcymi kultami.
SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Apostołowie wierni poleceniu Pana szli aż na krańce ówczesnego świata, aby głosić Dobrą Nowinę. Przypłacili to własnym życiem. Czyż naprawdę wolno nam ulegać pokusie, że nie poprzez głoszenie słowa Bożego, ale poprzez „religijną poprawność” osiągniemy zbawienie i ukażemy piękno wiary, za którą święci ludzie oddawali życie?
PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy prawdziwie wierzę w Jezusa Chrystusa?