Wyzwania, przed jakimi stoją współczesne media w kontekście wojny informacyjnej i rosnącego znaczenia sztucznej inteligencji, omówią międzynarodowi eksperci podczas 5. edycji konferencji „Media Przyszłości”.
Ideą konferencji jest dyskusja na temat przemian, które zachodzą we współczesnych mediach oraz próba zdefiniowania wyzwań i szans stojących przed branżą informacyjną. Udział w wydarzeniu wezmą przedstawiciele europejskich agencji informacyjnych, dziennikarze, eksperci z NATO, specjaliści ds. sztucznej inteligencji.
5. edycja konferencji „Media Przyszłości” - organizowanej przez Polską Agencję Prasową - odbędzie się 15 czerwca. Zapraszamy do oglądania transmisji online: https://mediaprzyszlosci@pap.pl oraz https://pap.pl.
Pierwsza część wydarzenia poświęcona będzie dezinformacji i sile oddziaływania fake newsów na opinię społeczną z różnych perspektyw europejskich. Zaproszeni goście opowiedzą o dezinformacyjnej narracji i skali fałszywych informacji z perspektywy swoich krajów. Kluczowa będzie odpowiedź na pytania, jaką rolę powinny odegrać media w zwalczaniu dezinformacji, czy są na to przygotowane i co dotychczas udało im się osiągnąć.
Z ekspertami z NATO porozmawiamy o wyzwaniach dla komunikacji w czasie wojny informacyjnej, sile rażenia rosyjskiej dezinformacji i wypracowywaniu mechanizmów obronnych w sferze informacyjnej.
W drugiej części konferencji skupimy się na sztucznej inteligencji, która mocno wkracza w świat mediów. W gronie ekspertów zastanowimy się, jak w świecie transformacji technologicznej będą wyglądały media przyszłości, czy sztuczną inteligencję powinniśmy traktować jako szansę na rozwój czy zagrożenie oraz jak algorytmy pomogą nam w walce z dezinformacją.
Szczegóły konferencji i akredytacje dla dziennikarzy: https://mediaprzyszlosci.pap.pl/.
Partnerem strategicznym konferencji jest Orlen. Partnerem wydarzenia - Philip Morris Polska.
Źródło informacji: PAP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.