Dzieło Duchowej Adopcji Małżeństw w kryzysie. Dołącz do akcji!

Niedziela Miłosierdzia Bożego, to dzień, który celowo wybraliśmy na oficjalne rozpoczęcie działalności dzieła Duchowej Adopcji Małżeństw w kryzysie. DAM jest inicjatywą online. Ma na celu zapewnić duchową pomoc małżonkom w postaci modlitwy - poprzez skojarzenie dwóch par małżeńskich, z których jedna prosi o modlitwę, a druga modli się na mocy sakramentu małżeństwa. Do udziału w tym dziele, zapraszamy również pojedyncze osoby, którzy są potrzebni jako wstawiennicy.

Pan Jezus powiedział do św. s. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 699)

Dlatego to właśnie ten dzień, który jest dniem tak wielkiej łaski, w którym Bóg objawia ludziom swoje nieskończone i niewyczerpane Miłosierdzie; my również pragniemy czynnie uczestniczyć w tym czasie łaski, ofiarując tylko i aż to co mamy. A mamy…modlitwę. I dzieło miłosierdzia.

Duchowa Adopcja Małżeństw DAM - to inicjatywa online, która ma na celu zapewnić duchową pomoc małżonkom w postaci modlitwy - poprzez skojarzenie dwóch par małżeńskich, z których jedna prosi o modlitwę, a druga modli się na mocy sakramentu małżeństwa.  Do udziału w tym dziele, zapraszamy również pojedyncze osoby, którzy będą potrzebni jako wstawiennicy.

Można zgłosić potrzebę modlitwy (lub chęć ofiarowania modlitwy) na 3 poziomach:

  1. Jednorazowe wsparcie – np. małżonkowie nie mogą się porozumieć w sprawie wyboru szkoły dla dziecka. Ona uważa, że to powinna być szkoła prywatna; On, wręcz przeciwnie. Posłałby do zwykłej, państwowej. Czują, że narasta między nimi konflikt i nie widzą możliwości jego rozwiązania.
  2. Wsparcie na 3 mies. – np. małżonkowie spostrzegają, że od dłuższego czasu nie dogadują się, a konflikt narasta. Komunikacja spadła do poziomu wzajemnych oskarżeń i agresji.
  3. Modlitwa na rok – przeznaczona jest z myślą o Małżeństwach w totalnym kryzysie. Na skraju separacji, rozwodu LUB gdy już się to dokonało z punktu widzenia cywilnego. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Nasze świadectwa też o tym mówią.

Więcej na temat inicjatywy DAM, przeczytacie, wchodząc na stronę: www.adopcjamalzenstw.pl.

 

 

 


 

 

 

 

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama