Trwa 7. edycja akcji „Ubrania od serca”. Dowiedz się jak możesz pomóc dzieciom z placówek opiekuńczo-wychowawczych

Marki Vizir i Fairy we współpracy z Towarzystwem Nasz Dom ogłaszają kontynuację programu „Ubrania od Serca”. Dzięki niemu, każdy kupujący wybrane produkty pomagające utrzymać porządek w domu, przyczynia się do ufundowania nowych ubrań dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Wsparcie materialne oraz realizacja potrzeb dzieci wychowujących się w placówkach opiekuńczo-wychowawczych zależna jest od środków finansowych przeznaczanych przez samorządy oraz pomocy ludzi o dobrym sercu. By odpowiedzieć na te potrzeby, uruchomiona została kolejna, 7. edycja ogólnopolskiego programu charytatywnego „Ubrania od Serca”. W tegorocznej odsłonie akcji, marki Vizir i Fairy łączą swoje siły, by wspólnie z Towarzystwem Nasz Dom, dotrzeć do jak największej liczby dzieci z placówek oświatowo-wychowawczych, którym przekazane zostaną bony na samodzielny zakup ubrań.

Idea i cel akcji

Motywem przewodnim programu jest wyrównywanie różnic, pomiędzy podopiecznymi takich placówek a ich rówieśnikami, poprzez umożliwienie im samodzielnego zakupu ubrań. Dokładnie takich, o jakich marzą. Jak podkreśla Iwona Niemasz, prezeska Towarzystwa Nasz Dom, samodzielny wybór ubrań ma wiele zalet, istotnych dla rozwoju dzieci i nastolatków.

„Choć samodzielny wybór ubrań może wydawać się czymś normalnym, dla dzieci z placówek-oświatowo wychowawczych jest niestety rzadkością. Taka okazja sprawia im wiele radości. Niesie za sobą również walor edukacyjny – uczy decyzyjności, odpowiedzialności, zarządzania własnym budżetem i wielu innych umiejętności, przydatnych w dorosłym życiu” – mówi Iwona Niemasz. „Pamiętajmy, że kwestia ubioru, jest dla dzieci tak samo istotna jak dla dorosłych, a czasami nawet istotniejsza. Dzięki temu, mają szansę wyrazić siebie, swoją indywidualność, osobowość i tożsamość. Są to niezwykle ważne aspekty dla młodych ludzi, które mają realny wpływ na ich dorosłe życie” – dodaje.

Dzięki hojności Polaków, która przyczyniła się do sukcesu dotychczasowych edycji programu, marce środków do prania Vizir udało się wesprzeć już ponad 8 000 dzieci i nastolatków z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Podopieczni otrzymali karty podarunkowe na zakup nowych, wymarzonych ubrań, które mogli samodzielnie zrealizować w określonych sieciach sklepów odzieżowych według własnych upodobań.

„W tej edycji programu podnieśliśmy poprzeczkę jeszcze wyżej – po wprowadzeniu na rynek produktów do prania doskonale usuwających tłuste plamy Vizir +Fairy Efekt, do aktywacji dołączyła marka produktów do mycia naczyń Fairy. Dlatego postawiliśmy sobie ambitny cel – dotarcia łącznie do 10 tys. podopiecznych z całej Polski (licząc pod początku programu). Mechanizm akcji jest bardzo prosty. Dzięki sprzedaży produktów pomagających utrzymać porządek w domu marek Vizir i Fairy, zbierane są fundusze, które przekazywane są w formie darowizny na zakup kart podarunkowych dla podopiecznych placówek, które zgłoszą się do akcji” – mówi Mariola Mirek, dyrektorka ds. komunikacji w Procter & Gamble.

Jak wesprzeć akcję?

Każdy może wspierać akcję „Ubrania od serca” i tym samym przyczynić się do ufundowania potrzebującym wymarzonych ubrań. Wystarczy podczas codziennych zakupów wybierać środki do prania z serii Vizir + Fairy Effect i/lub płyn do mycia naczyń Fairy Cytryna (o poj. 900 ml). Akcja trwa do 14 czerwca br.

Program „Ubrania od serca” zapewnia placówkom opiekuńczo-wychowawczym wielopoziomowe wsparcie. Oprócz działań na rzecz zmniejszania nierówności między mieszkającymi tam dziećmi, a ich rówieśnikami, realizowane są również akcje pomocowe, polegające na przekazaniu środków czystości do placówek, które zgłoszą się do programu.

Źródło informacji: FleishmanHillard

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama