reklama

Dzięki protezie spełnił swoje marzenie!

Mowa o 38-letnim Andrzeju Szwalikowskim z Włodawy (woj. lubelskie), któremu amputowano nogę w wyniku wypadku. Mężczyzna bardzo pragnął wrócić do zawodowej jazdy samochodem ciężarowym po Polsce.

AC

BP Caritas Diecezji Siedleckie

dodane 06.05.2019 12:08

Dzięki ludziom dobrej woli, skupionym m.in. wokół Caritas Diecezji Siedleckiej, jego marzenie się spełniło.

Włodawianin zgłosił się do organizacji w bardzo trudnym momencie swojego życia. W październiku 2014 roku, wracając wieczorem z pracy do domu, został potrącony przez samochód osobowy. Uszedł z życiem, ale stracił bardzo ważną dla kierowcy część ciała – prawą nogę.  Jak się okazało, nie pozostał w swoim trudnym położeniu sam.

W zbiórkę środków pieniężnych na subkoncie pana Andrzeja, które założyła Caritas diecezjalna, włączyło się wiele osób. Zebrano ponad 20 tys. zł, czyli połowę potrzebnej kwoty. Był to ważny wkład – m.in. dzięki niemu mężczyzna, którego nie było stać na to, zakupił nowoczesną protezę II stopnia.

Jak zaznacza pan Szwalikowski, proteza będzie się stopniowo zużywać. Po ok. 3 latach potrzebne będą środki na kolejną. W tej chwili jednak najważniejsza jest radość z powrotu do pracy w transporcie i czas spędzany z rodziną – mężczyzna razem z żoną wychowuje dwoje dzieci.

Caritas Diecezji Siedleckiej bardzo dziękuje za pomoc na rzecz pana Andrzeja Szwalikowskiego. – Zachęcamy też do angażowania się, w miarę swoich możliwości, do pomocy również innym osobom w potrzebie, o których informujemy na stronie www.siedlce.caritas.pl w zakładce „subkonta” – mówi Agnieszka Trębicka, koordynator subkont Caritas Diecezji Siedleckiej.

Na subkonto pana Andrzej Szwalikowskiego wciąż można przekazywać darowizny. Wpłat prosimy dokonywać na konto: BS Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem „34319 - Szwalikowski Andrzej”.

źródło: Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

1 / 1

reklama