Franciszek przyjął dziękczynną delegację z Gruzji

Ojciec Święty spotkał się 1 grudnia z delegacją wiernych z administratury apostolskiej Kaukazu, która przybyła podziękować za papieską wizytę w Gruzji.

 Franciszek mówił im o wielkiej radości, jaką była dla niego możliwość odwiedzenia tego kraju. Wskazał, co z tego, co tam zobaczył, poruszyło go najbardziej.

„Kultura, duchowość, ludzie, którzy wielbią Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela, ponieważ jest to naród chrześcijański. To wzbudzało we mnie wielką radość. Ponadto inna kwestia, z punktu widzenia ekumenicznego, bardzo mnie uderzyła. Chodzi tu o osobę patriarchy Eliasza II: po prostu wyczułem w nim człowieka Bożego. – mówił Ojciec Święty. – Wspominam również z wielką sympatią spotkanie w katedrze, pytania, jakie zadawali świeccy. Ujrzałem w waszym Kościele odpowiedzialność, jaką mają ludzie świeccy, i to jest wielka rzecz, wielka rzecz! Także księży, osoby zakonne, wszystkich… Pamiętam dobrze… I naprawdę wam za to dziękuję. Iść naprzód! To praca podobna do zadania drożdży, aby sprawić wzrost masy”.

tm/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama