Papież w Kolumbii: Medellín

Kolejny dzień podróży apostolskiej do Kolumbii Ojciec Święty spędzi w Medellín, drugim co do wielkości mieście tego kraju.

Trzeci Kolejny dzień wizyty Papieża w Kolumbii rozpoczął się od przejazdu zamkniętym samochodem z nuncjatury apostolskiej w Bogocie, gdzie Franciszek spędził noc, na lotnisko. Stamtąd udał się on najpierw samolotem, a potem helikopterem do drugiego co do wielkości miasta tego kraju, Medellín, leżącego na północ od stolicy. Ze względu na swój łagodny klimat jest ono nazywane „miastem wiecznej wiosny”. Zamieszkuje je 2.840.644 ludzi. Jest gospodarczym, kulturalnym oraz akademickim i naukowym centrum Kolumbii. W 1986 r. odwiedził je św. Jan Paweł II.

Po przylocie do Medellín, ok. godz. 9.30 lokalnego czasu, Ojciec Święty odprawi na lotnisku Mszę ku czci św. Piotra Klawera, XVII-wiecznego jezuity, apostoła murzyńskich niewolników w obecnej Kolumbii, którego dziś wspominamy w liturgii.

Po zakończeniu Eucharystii Franciszek przejedzie do seminarium Najświętszego Serca Jezusowego, skąd po obiedzie uda się do oddalonego o ok. 6 km Domu św. Józefa (Hagar de San José), ośrodka prowadzonego przez tamtejszą archidiecezję dla dzieci porzuconych i będących ofiarami przemocy. Tam spotka się z wychowankami domu i jego personelem, po czym przejedzie do hali widowiskowo-sportowej „La Macarena”. W niej odbędzie się spotkanie z duchowieństwem, zakonnikami i zakonnicami, seminarzystami oraz ich rodzinami. Będzie ono miało formę liturgii Słowa, połączonej ze świadectwami kapłana, siostry klauzurowej i przedstawiciela rodzin. Przewiduje się obecność ok. 12 tys. osób.

Spotkanie z hali „La Macarena” to ostatni punkt wizyty Franciszka w Medellín. Stamtąd powróci on do Bogoty na nocny odpoczynek w nuncjaturze. Przed jej budynkiem będą czekać na niego m.in. nowożeńcy oraz małżeństwa obchodzące srebrny i złoty jubileusz. Zgodnie z planem wizyty przybycie do nuncjatury przewidziane jest na 18.50 lokalnego czasu, gdy u nas będzie już głęboka noc, godzina 1.50.

pp/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama