Papież: ostatnie słowo należy do życia!

W rozważaniu przed modlitwą Regina Coeli Franciszek podkreślił godny podziwu wzór wierności Chrystusowi, który dały kobiety w ciągu życia Jezusa i podczas Jego Męki. „Po Zmartwychwstaniu Pan nagrodził je szczególną bliskością i wybraniem” – powiedział Ojciec Święty.

Najpierw kobiety, potem uczniowie, a zwłaszcza Piotr przekonali się o prawdzie zmartwychwstania. Jezus wielokrotnie zapowiadał im, że po męce i krzyżu przyjdzie zmartwychwstanie, ale uczniowie nie rozumieli, ponieważ nie byli jeszcze gotowi. Ich wiara musiała dokonać skoku jakościowego, który mógł sprawić jedynie Duch Święty, dar Zmartwychwstałego.

Gdy to się stało, wieść, że Chrystus zmartwychwstał rozchodzi się wszędzie i dociera do każdego zakątka ziemi, stając się przesłaniem nadziei dla wszystkich. „Zmartwychwstanie Jezusa mówi nam, że ostatnie słowo nie należy do śmierci, lecz do życia. Wskrzeszając Jednorodzonego Syna, Bóg Ojciec w pełni objawił swoją miłość i miłosierdzie dla ludzi wszystkich czasów” – powiedział Franciszek.

Papież : Możemy z ufnością patrzeć nawet na cierpienia

- Jeśli Chrystus zmartwychwstał, można z ufnością patrzeć na każde, nawet najtrudniejsze wydarzenia naszego życia, nawet te pełne udręki i niepewności. Oto orędzie paschalne, do którego głoszenia jesteśmy wezwani, słowem, a przede wszystkim świadectwem życia – powiedział Papież. – Niech ta radosna wieść rozbrzmiewa w naszych domach i w naszych sercach: «Zmartwychwstał Chrystus, Pan mój i nadzieja!» (Sekwencja wielkanocna). Niech ta pewność umacnia wiarę każdego ochrzczonego i dodaje otuchy zwłaszcza tym, którzy stoją w obliczu szczególnego cierpienia i trudności.

źródło: vaticannews.va
« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao