„Dwie Korony” - dziś krakowska premiera filmu o św. Maksymilianie Kolbem

Premierowy pokaz filmu „Dwie Korony” z udziałem twórców i aktorów odbędzie się w czwartek, 5 października o godz. 19:30 w Kinie Kijów Centrum w Krakowie.

Jak przekonują twórcy filmu, „Dwie korony” to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbego, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci.

Premierowy pokaz filmu odbędzie się 5 października o godz. 19:30 w krakowskim kinie Kijów Centrum. Wezmą w nim udział reżyser Michał Kondrat oraz aktorzy Maciej Musiał, który wcielił się w rolę jednego zakonników i Tadeusz Chudecki, który zagrał w filmie biskupa.

Film pojawi się w polskich kinach 13 października.

Reżyserem obrazu jest Michał Kondrat. Jego zdaniem, dzięki filmowi widzowie będą mogli poznać nie tylko niesamowite dzieła św. Maksymiliana, ale także jego niezwykłą duchowość i charyzmę. - O. Maksymilian Kolbe był osobą małomówną, ale zachwycał swoją postawą. Film pokazuje jego działalność w innych krajach oraz fenomen jego umysłu. Będąc młodym chłopcem opracował bardzo nowoczesne urządzenie, dużo doskonalsze niż ówczesny telegraf. Mało kto wie, że o Maksymilian Kolbe zaprojektował także pojazd do przemieszczania się między planetami” – podkreśla Kondrat.

W rolę o. Maksymiliana Kolbego wcielił się Adam Woronowicz. W pozostałych rolach wystąpili Cezary Pazura, Artur Barciś, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni. Muzykę do filmu skomponował Robert Janson.

Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. Do udziału w nich zaproszeni zostali duchowni i świeccy, znawcy życia o. Maksymiliana. Jeden z nich, współwięzień z obozu w Auschwitz, Kazimierz Piechowski, wspomina, iż słowa, które wówczas usłyszał od św. Maksymiliana Kolbego, przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie.

Patronat medialny nad filmem „Dwie korony” sprawuje Katolicka Agencja Informacyjna.

pra / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama