Dzieci objaśniają Biblię – rusza projekt Biblia Audio Kids

Już niedługo odpowiedzi na jedne z najstarszych i najtrudniejszych pytań dotyczących Pisma Świętego udzielą najlepsi eksperci – dzieci. Oto nowy projekt – Biblia Audio Kids.

Ruszyła produkcja nowej wersji największego audiobooka w Europie: Biblii Audio, tym razem skierowana do najmłodszych słuchaczy. Biblia Audio Kids to wyjątkowy projekt przedstawiający historie z Pisma Świętego w sposób łatwy do przyswojenia przez dzieci.

Nad projektem czuwa Piotr Kosiak, biblista i teolog, który odpowiada za wybór najważniejszych fragmentów Biblii wyjaśnianych przez dzieci. Dzięki temu poznamy odpowiedzi na takie pytania jak: „dlaczego Pan Bóg zesłał potop?”, „jak otworzyło się Morze Czerwone?”, „jak wygląda Pan Bóg?” i „dlaczego Bóg wybrał Mojżesza?”.

To wspaniałe, że nasz projekt ciągle się rozwija i funkcjonuje w nowych obszarach. Jestem niezmiernie dumny, że Biblią Audio Kids zajmie się człowiek łączący role ojca, dziennikarza i wykładowcy. Doświadczenie Piotra Kosiaka w pracy z Pismem Świętym jest dla nas szczególnie cenne – komentuje Krzysztof Czeczot, producent i współtwórca Biblii Audio.

Biblista opatrzy każdy przytoczony fragment Pisma Świętego teologicznym komentarzem, który ułatwi rodzicom rozmowy o Biblii z dziećmi.

Podczas słuchania Biblii pojawiają się różne wątpliwości. Dorosły człowiek często wstydzi się zadawać pytania i przyznać, że czegoś nie rozumie. Dlatego zaprosiliśmy do projektu najlepszych ekspertów – dzieci. To one będą pytać i wyjaśniać trudne fragmenty z Pisma Świętego, a tym samym przeprowadzą nas po kartach Starego i Nowego Testament – wyjaśnia Piotr Kosiak.

_____

„Biblia Audio – superprodukcja” to wyjątkowy audiobook zawierający treść Starego i Nowego Testamentu z dźwiękami tła nagranymi m.in. w Izraelu. Część nagrań została zrealizowana z udziałem studentów i pracowników KUL-u. Za produkcję odpowiada Krzysztof Czeczot i prowadzone przez niego studio dźwiękowe OSORNO. Biblia Audio jest dostępna na pendrive’ach, płytach CD, a od początku lutego – także w aplikacji mobilnej.


źródło: Joanna Warszawska, bibliaaudio.pl

Z archiwum Biblia Audio - o projekcie Biblia Audio Kids

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao